Великобританія і Німеччина втягують Україну в Безвугільний альянс: шахти будуть планомірно закривати

Влада Великобританії звернулися до уряду України з пропозицією приєднатися до Безвугільного альянсу. Чим обернеться для країни, з колись потужною вугледобувною промисловістю закриття шахт?

Великобританія і Німеччина втягують Україну в Безвугільний альянс: шахти будуть планомірно закривати - today.ua

Виконуюча обов'язки міністра енергетики та вугільної промисловості Ольга Буславець повідомила в п'ятницю, 30 жовтня 2020 р, про вельми цікаву пропозицію британської влади.

«Від Великобританії надійшла пропозиція приєднатися до Безвугільного альянсу, який дозволить залучити фінансовий ресурс до реформування вугільної галузі», - розповіла чиновниця.

Позбавити Україну від вуглевидобувної промисловості, яка негативно впливає на навколишнє середовище, закликає також Німеччина. У міністерстві економіки і енергетики Німеччини мають намір створити мультифонд для якнайшвидшого реформування вугільної галузі України. Берлін внесе в даний фонд 20 мільйонів євро в якості позитивного прикладу для інших держав ЄС.Великобританія і Німеччина втягують Україну в Безвугільний альянс: шахти будуть планомірно закривати Відзначимо, що Безвугільний альянс був створений в 2017-му році, в нього увійшли вже більше 20 країн, серед них: Франція, Фінляндія, Нідерланди, Мексика і два штати США. Члени об'єднання ставлять свої підписи під документом, в якому чітко розписано поетапне зниження видобутку і споживання вугілля, а також відмова від інвестицій вугільну електроенергетику.

Нагадаємо, раніше депутат Верховної Ради звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з тим, щоб Україна заборонила імпорт комплектуючих для автомобілебудування з Росії. Якщо Кабмін таке рішення ухвалить, що в Запоріжжі вже до кінця поточного року зупиниться цілий завод, який налагодив виробництво французьких автомобілів Renault.