В Україні планується впровадження річного фіксованого тарифу на газ для населення і підприємств теплокомуненерго. Однак, дана ініціатива може негативно вплинути на співпрацю офіційного Києва з Міжнародним валютним фондом.
Про можливе виникнення розбіжностей між МВФ і Україною розповів український експерт з міжнародних енергетичних відносин Михайло Гончар. Впровадження фіксованої ціни на газ не є механізмом вільного ринку, з цієї причини фонд може знову позбавити Україну грошових траншів і припинити співпрацю.
«Виникне проблема, пов'язана з тим, що якщо тариф по реалізації газу населенню виявиться нижчою за ринкову ціну, то хтось повинен покривати різницю. Знову постає питання відповідних субсидій з бюджету. Тому, звичайно, МВФ не схвалить подібні рішення», - упевнений аналітик.
Експерт вважає, що українська влада після прийняття рішення про вільний ринок газу в країні просто злякалися всенародного обурення. В результаті вони зробили крок назад, запропонувавши споживачам фіксований річний тариф, однак це може спричинити за собою не тільки погіршення взаємин з МВФ. Іноземні інвестори також можуть відмовитися вкладати гроші в українські проекти, оскільки для них головним індикатором є рішення МВФ.
Нагадаємо, введення фіксованого річного тарифу на газ заплановано на 1 травня 2021 року. Чому експерти вважають, що він буде дорожче місячних тарифів?