Банк для виплати зарплати українці тепер можуть обирати і змінювати самостійно

Нацбанк дозволив українцям самостійно обирати або змінювати банк, в який буде приходити їхня зарплата. Процедура зміни банку гранично проста, розповіли в tsn.

Банк для виплати зарплати українці тепер можуть обирати і змінювати самостійно - today.ua

Зміна або вибір банку для виплати зарплати не тільки проста процедура, але й, що не менш важливо, зовсім безкоштовна. Для цього потенційному клієнту достатньо відкрити особистий рахунок в тому банку, який він обрав. Рахунок відкривається в новому міжнародному форматі IBAN, на який вже перейшли всі банківські установи України.

Після того, як в банку буде отриманий рахунок, працівник підходить до бухгалтерії підприємства, де він працює, і віддає бухгалтеру номер свого особистого рахунку. І все - процедура переходу завершена.

"На сьогодні ми, як банк, повністю готові технологічно до таких нововведень. Ми доопрацювали свої програмні комплекси. Наш інтернет-банкінг дозволяє нашим бізнес-клієнтам зараховувати зарплату на той банк, в якому клієнт просить. Для цього клієнту достатньо лише підійти в свою бухгалтерію, надати ІBAN ", - розповіла директорка департаменту одного з банків Юлія Мороз.

Банк для виплати зарплати українці тепер можуть обирати і змінювати самостійно Міжнародний формат банківського рахунку IBAN (International Bank Account Number) складається з 29 розрядів. Перші два розряди - літерні, вони позначають код країни. У нашому випадку це UA. Далі йдуть дві контрольні цифри. За ними - код банку (те, що раніше позначалося як МФО). Ця група, що стоїть попереду, складається з 10 символів.

Наступні 19 символів відведені для рахунку в банку. 14 з цих символів, розташовані по правому краю - безпосередньо номер рахунку. П'ять нулів, які розташовуються зліва від номера, доповнюють рахунок до передбаченого 29-розрядного формату. Банк для виплати зарплати українці тепер можуть обирати і змінювати самостійно Номер IBAN - як відбитки пальців: абсолютно індивідуальний і не належить жодній  іншій людині на планеті, крім його власника.

Таким чином, вашу зарплату вже будуть зараховувати на цей номер. При цьому, як кажуть фахівці, перехід з одного банку в інший може зайняти від декількох годин до декількох днів.

Нагадаємо, середня зарплата в Україні у 2021 році повинна скласти 12 350 гривень. Такий показник прогнозують в Мінекономіки України.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua