Банки в Україні масово відмовляють клієнтам в обслуговуванні: у чому причина

Банки, що працюють в Україні, масово відмовляють своїм клієнтам в обслуговуванні. Вони вимагають, щоб ті супроводжували платежі старими реквізитами, зокрема, унікальним кодом підприємства з єдиного реєстру. Чому фінустанови вважають за краще працювати "по-старому", розповів виданню UBR.ua радник голови правління Кредитвест банку Василь Невмержицький.

Банки в Україні масово відмовляють клієнтам в обслуговуванні: у чому причина - today.ua

Ще з 13 січня 2020 року всі українські банки перейшли на нову систему платежів. Тепер усі платежі мають здійснюватися в міжнародному форматі, який передбачає для кожного учасника фінансових операцій міжнародний рахунок IBAN. Тобто, ще з цієї дати всі платежі у старому форматі (з використанням номера рахунку, МФО банку і коду ЄДРПОУ отримувача коштів) формально скасовані, і в усіх грошових транзакціях використовується індивідуальний номер в форматі IBAN.

Однак на практиці виходить інакше: банки, як і раніше, масово вимагають з клієнтів ще й старі реквізити, зокрема, супровід платіжок унікальним кодом підприємства з єдиного реєстру (ЄДРПОУ).

Причому, при міжнародних транзакціях таких труднощів чомусь не виникає, а лише при переказі грошей всередині держави, каже Василь Невмержицький.

Є кілька причин, чому так відбувається. Головна з них полягає в тому, що в тій системі електронних платежів, якій використовує НБУ, досі закладено значення ЄДРПОУ. Щоб відмовитися від цього реквізиту, потрібно змінити програми, за якими проводяться платежі, а також доопрацювати інструкції. Однак досі це не зроблено, говорить експерт і висловлює свої міркування, чому НБУ зволікає з остаточним переходом на новий формат. Банки в Україні масово відмовляють клієнтам в обслуговуванні: у чому причина

Нацбанк не квапиться зі змінами з кількох причин:

  1. Використання при платежі ЄДРПОУ великою мірою знижує ймовірність помилки. Адже в 29-розрядному номері IBAN помилитися простіше простого. Але, якщо при цьому підстрахуватися старими реквізитами, то ймовірність помилки зведеться до мінімуму.
  2. Багато державних структур усе ще використовують код ЄДРПОУ. Їм зручніше з ним працювати для складання звітів і статистики.
  3. Код ЄДРПОУ зручніше використовувати для здійснення фінансового моніторингу. Адже номер в форматі IBAN нічого не говорить про клієнта, а старі реквізити можуть дати про нього вичерпну інформацію.

"Так, з нього (номеру в форматі IBAN) можна зрозуміти, який банк відкрив акаунт, але неможливо визначити, якій фізичній та юридичній особі він належить. Оскільки всі реєстри та бази даних прив'язані саме до ЄДРПОУ (у разі юрособи) та ІПН (у випадку фізичної особи) ", - говорить Василь Невмержицький.

Втім, каже експерт, цю проблему все ж повинні усунути. Не виключено, що це станеться вже в прийдешньому, 2021, році.

"НБУ анонсував перехід своєї СЕП (системи електронних платежів) на стандарт ISO 20022. Який, крім іншого, передбачає перехід роботи системи на "безшовний" режим 24/7. Згідно з останніми заявами представників регулятора, це може статися до кінця прийдешнього року", - поділився співрозмовник.

Нагадаємо, стало відомо, як будуть працювати банківські та поштові установи на новорічні свята. Крім встановлених законом святкових днів, усі вони працюватимуть, незважаючи на посилений карантин, в звичайному режимі.

ДЖЕРЕЛОubr.ua
Вимагають газ по 2 гривні: українці вийшли на вулиці і штурмують обладміністрації
Тарифний майдан, що почався ще до нового року у райцентрі Лубни на Полтавщині, поступово вихлюпнувся на вулиці інших міст України. Сьогодні люди вийшл...
“Свати“ залишив ще один актор: кого більше не побачать глядачі
Сьомий сезон популярного серіалу “Свати“ втрачає акторів. Основний зірковий склад залишається стабільним, але актори других ролей з різних причин відм...
Потап раскритиковал Настю Каменских за ее многочисленные селфи: на Мальдивах становится скучно
Настя Каменских активно ведет «репортаж» из своего сказочного отпуска на Мальдивах. В социальных сетях артистка рассказывает чуть ли не о каждом своем...
Біткоїну - кінець: швейцарський банк попередив про повне знецінення криптовалюти
На фоні безпрецедентного зростання вартості біткоїна швейцарський банк UBS розіслав своїм клієнтам несподіване попередження: вже у найближчому майбутн...
Кава Starbucks тепер в Україні: названа ціна
Каву Starbucks тепер можна буде купити і в Україні. Офіційним дистриб'ютором компанії Starbucks став ще один не менш відомий бренд Nestle. Про це в хо...