Більшість українців виходитимуть на пенсію у 63 роки

Автор: Марченко Любов

В Україні згідно із законом пенсійний вік для жінок і чоловіків тепер однаковий – 60 років. Однак вийти на пенсію у 60 з кожним роком можуть дедалі менше українців – бракує страхового стажу. Тому для більшості наших громадян доступною буде лише пенсія у 63 роки. А комусь доведеться працювати і до 65.

Більшість українців виходитимуть на пенсію у 63 роки - today.ua

Про це нагадали у Пенсійному фонді України.

Страховий стаж – головний параметр виходу пенсію. Якщо вам його бракує, то, навіть маючи високу зарплату, ви не зможе вийти на заслужений відпочинок у 60 років. Доведеться чекати до 65, або, у кращому разі, до 63 років. Причому з кожним роком стати пенсіонером у 60 буде усе важче, а отже, дедалі менше українців виходитимуть на пенсію в такому віці.

Справа в тому, що в Україні з кожним роком додається рік до страхового стажу, який необхідний для виходу пенсію в належні законом 60 років. І якщо цього року можна вийти на пенсію у 60, маючи лише 30 років страхового стажу, то вже з наступного року можна буде стати пенсіонером лише з 31 роком стажу, а у 2028 – лише з 35 роками.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

При цьому багатьом українцям у 90-ті та й тепер довелося працювати неофіційно. Тоді була єдина мета – вижити, і люди хапалися за будь-яку роботу, яка могла би принести хоч якийсь дохід. Втім, за 30 років незалежності Україні так і не вдалося здолати тіньову зайнятість. І тому досі чимало наших співгромадян працює "підпільно". При цьому ні про який страховий стаж для них не йдеться. А отже, коли їм приходить час виходити на пенсію, багато хто не може назбирати належний страховий стаж.

Більшість українців виходитимуть на пенсію у 63 роки

У цьому випадку є два виходи: якщо не вистачає кількох місяців, то можна просто попрацювати ці кілька місяців після 60-ти, і піти на пенсію, коли буде потрібна кількість років страхового стажу.

А от якщо не вистачає більшого строку, то таким громадянам більш нічого не залишається, як чекати до 63 або навіть до 65 років. У такі роки можна вийти на пенсію із меншим стажем.

Наприклад, у 2023 році можна вийти на пенсію у 63 роки, маючи не менше 20 років стажу. А у 2028 можна буде вийти у 63, маючи, як мінімум, 25 років страхового стажу. Проте і зараз, і в 2028 році можна буде стати пенсіонером у 65 років, маючи у своєму активі лише 15 років легального стажу роботи.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Отже, як кажуть соціологи, вже незабаром більшість українців ставатимуть пенсіонерами не раніше, ніж у 63 роки.

Нагадаємо, в Україні з'явилися тисячі вакансій для пенсіонерів та студентів.