Бізнесмени України бунтують проти підвищення мінімальної зарплати: не витримають податкового тягара

Бізнесмени України різко негативно відреагували на закон про підвищення мінімальної зарплати до 5000 гривень. Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за цей законопроект, і з вересня величина мінімальної зарплати має становити 5000 гривень. Про негативну реакцію бізнесу повідомила прес-служба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Бізнесмени України бунтують проти підвищення мінімальної зарплати: не витримають податкового тягара  - today.ua

Бізнесмени стурбовані тим, що збільшення мінімалки потягне за собою збільшення податків. Вони підкреслюють, що суми оподаткування зростуть саме для тих бізнесменів, які сумлінно сплачують податки державі. При цьому тіньовики, як не платили їх у повному обсязі, так і не платитимуть. У той же час і сумлінні платники, через збільшення податкового преса, будуть змушені йти в тінь.

"У гіршому випадку це призведе до посилення тиску на сумлінних платників з боку державних органів. Тому навряд чи ці наслідки можна назвати позитивними для бізнесу, громадян і країни в цілому", - пишуть в ЄБА.

Бізнесмени України бунтують проти підвищення мінімальної зарплати: не витримають податкового тягара Час для підвищення зарплати, вважають бізнесмени, вибрано вельми невдалий. Адже зараз бізнес і так ослаблений через коронакрізу і тривалий карантин.

Тому бізнес-спільнота закликає президента Володимира Зеленського не підписувати закон про підвищення мінімальної зарплати з 1 вересня 2020 року. Якщо ж такий закон все ж буде підписаний, відзначають вони, то їм доведеться наполягати "на пропорційному зниженні максимальної величини бази нарахування ЄСВ для того, щоб не допустити зростання навантаження на сумлінних платників", підкреслюють у повідомленні ЄБА.

Нагадаємо, український парламент схвалив у другому читанні законопроект №3963, яким передбачено підвищення мінімальної зарплати до 5000 гривень з 1 вересня.