Декларації чиновників та депутатів не будуть публічними: влада вирішила приховати свої доходи від народу

Автор: Марченко Любов

Верховна Рада ухвалила закон, який повертає електронне декларування для держслужбовців. Однак електронні декларації можновладців будуть закриті від народу. Їх зможуть бачити лише співробітники НАЗК та представники деяких інших органів.

Декларації чиновників та депутатів не будуть публічними: влада вирішила приховати свої доходи від народу - today.ua

Про те, що містить законопроект №9534, який Рада проголосувала у другому читанні, пише sud.ua.

Через початок війни в Україні е-декларування було припинено. Однак тепер Верховна Рада його поновила. Отже, держслужбовці (народні депутати, чиновники, судді) будуть зобов'язані знову подавати електронні декларації.

При цьому їм доведеться подати декларації і за той проміжок часу, коли їх можна було не подавати. Кінцевий термін для подання таких декларацій – 31 січня 2024 року. Але ті, хто раніше, ще до ухвалення цього закону, все ж таки добровільно подали е-Декларації, повторно подавати їх не зобов'язані.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Українців попередили про підвищення цін на продукти: що подорожчає насамперед

Якщо хтось із декларантів виявить помилку у поданій інформації, то він може виправити її протягом 14 днів зі дня набрання чинності законом про поновлення е-декларування. При цьому вони мають повідомити НАПК, що інформація вимагає виправлення.

Декларації чиновників та депутатів не будуть публічними: влада вирішила приховати свої доходи від народу

Депутати залишили собі пару лазівок для приховування доходів

При цьому депутати все ж таки залишили собі можливість не все декларувати. Крім того, їхній майновий стан не підлягатиме широкому розголосу.

По-перше, вони не зобов'язані включати до декларації валютні рахунки, які були відкриті ними у банках-нерезидентах під час воєнного стану – до набрання чинності законом про поновлення декларування.

По-друге, вони не зобов'язані повідомляти про суттєві зміни у майновому стані, що відбулися, доки декларування було припинено.

По-третє, електронні декларації держслужбовців буде закрито від публічного доступу. До них матимуть доступ лише співробітники НАЗК та інших уповноважених органів.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Ну, а оскільки в Україні вже стало доброю традицією, що найгучніші корупційні викриття роблять журналісти, то тепер це джерело для розголосу буде закрите. І права, немає чого журналістам копатися у майні та рахунках високопоставлених співвітчизників.

Нагадаємо, українці зможуть доносити на корупціонерів за 10% суми хабарів.