Депутати хочуть змусити українців сплатити борги за комуналку: що пропонують троє “слуг“

У парламенті зареєстрований законопроект №3613, що передбачає активний наступ на комунальних боржників. Якщо цей законопроект приймуть, то їм доведеться несолодко, і всі змушені будуть платити.

Депутати хочуть змусити українців сплатити борги за комуналку: що пропонують троє “слуг“  - today.ua

Однак розробники законопроекту пропонують українцям м'який варіант - без штрафів і пені - реструктуризацію заборгованості. Залежно від доходу боржника і накопиченої ним суми боргу його можуть реструктуризувати на строк до п'яти років. При цьому доведеться щомісяця справно виплачувати заборгованість. Тоді, якщо боржник сумлінно виконає всі свої зобов'язання перед комунальниками, з нього списуються всі штрафи, пеня, а також інфляційні нарахування. Тобто, людина платить "голу" суму боргу. Але платити він її зобов'язаний регулярно, як зазначено в умовах договору.

Депутати хочуть змусити українців сплатити борги за комуналку: що пропонують троє “слуг“ При цьому загальна сума комунальних платежів, поточних і заборгованих, не повинна перевищувати чверті доходів, які визначаються при нарахуванні субсидії - для працюючих громадян та п'ятої частини доходів - для пенсіонерів.

На тих, хто не згоден укладати договір реструктуризації, можуть подати в суд. Тоді за судовим рішенням з вас можуть стягувати не 25%, а цілих 50 - до повного погашення заборгованості. До того ж потрібно буде заплатити судові витрати. У підсумку - обійдеться ще дорожче.

Автори цього законопроекту - троє депутатів-слуг. У пояснювальній записці говориться, що це - єдиний, і найменш болісний для всіх, вихід із ситуації, яка нині склалася в комунальній галузі. Отже, платити все-таки доведеться.

Крім того, за цим законом комунальним боржникам можуть заборонити виїжджати за кордон, полювати і користуватися вогнепальною зброєю , а також обмежити право водіння автомобіля.

ДЖЕРЕЛОprotocol.ua