До кінця року долар відчутно потіснить гривню: курс долара в прогнозі аналітика

Курс долара неминуче і доволі відчутно зросте до кінця поточного року. Такий прогноз дав фінансовий аналітик компанії ICU Михайло Демків, повідомляє finance. При всій удаваній складності фінансового ринку, принцип формування ціни на валюту - такий самий, як і для будь-якого товару.

До кінця року долар відчутно потіснить гривню: курс долара в прогнозі аналітика - today.ua

"Курс валюти залежить від попиту і пропозиції. Якщо в країну заходить багато валюти, то вона дешевшає відносно національної валюти, і навпаки", - говорить аналітик.

Українці звикли жити в умовах дефіциту валюти. Тому попит на неї, як правило, залишається доволі високим, що підвищує ціну на долар. Минулий, 2019, рік був не таким. Нацбанк активно зміцнював гривню, викидаючи на продаж доларові маси. Тому за підсумком 2019 року гривня зміцнилася стосовно до долара на 14%.

Однак те, що добре обивателю, не завжди добре для виробника. Вітчизняні виробники, які продають свої товари на експорт, опинилися в програші через те, що зросла собівартість їхньої продукції.

Тому вже з початку 2020 гривню стали послаблювати, щоб дати можливість українським експортерам підвищити свою конкурентоспроможність на зовнішніх ринках.

Цей процес триває і зараз. Нацбанк не робить помітних спроб зміцнити національну валюту. Так, за минулий місяць він "викинув" на ринок лише 300 мільйонів доларів, що дуже мало в масштабах такої країни, як Україна. При цьому, наприклад, у березні, коли в світі почалася пандемія коронавірусу, Нацбанк продав на ринку близько 3 мільярдів доларів, щоб утримати гривню від падіння. Але тепер схоже, що фінансовий регулятор не має наміру штучно стримувати зростання курсу долара, говорить Демків.

При цьому ситуація на світових паливних ринках поки не дає підстав для знецінення гривні. Падають ціни на нафту і нафтопродукти, знижується вартість газу. Тобто, гривні немає підстав тягнутися з останніх сил, доводячи свою платоспроможність.

З огляду на ці фактори, можна сказати, що до кінця року, національна валюта ще просяде, а курс долара, відповідно, зросте. Аналітик прогнозує, що в кінці грудня 2020 року долар коштуватиме близько 29,5 гривні.

Протягом наступного року гривня ще може дати слабину і закінчити 2021 на позначці 30 гривень за долар. Хоча, курс долара може злетіти і вище.

"Наприклад, в 2021 люди переможуть коронавірус і поїдуть відпочивати за кордон, туди, куди вони не могли подорожувати в 2020. Такого плану речі можуть призвести до того, що ми побачимо більш високий курс", - прогнозує аналітик.

При цьому інший експерт - старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб вважає, що курс долара стане вище вже на цьому тижні. Правда, виросте він поки незначно.

Коронавірусного фонду ніколи не було: несподіване зізнання глави Укравтодору
Вельми цікава інформація стала відома після того, як журналісти поцікавилися у глави Укравтодору про те, чому з Коронавірусного фонду гроші йдуть не н...
Ціна на газ для населення зросте в листопаді: в «Нафтогазі» затвердили нові розцінки
У Нафтогазі підвищили вартість кубометра газу для населення. Подорожчало блакитне паливо як в тарифі «Місячний», так і в тарифі «Річний». Скільки тепе...
Ціни на бензин і дизпаливо на найбільшій мережі АЗС в Україні різко підскочили
У понеділок, 26 жовтня, ціни на бензин і дизельне паливо на найбільшій мережі автозаправок “Приват“ підвищилися на 1 грн за літр. Про це повідомляє “Б...
Долар після виборів дорожчає другий день поспіль: прогнози експертів до кінця тижня
У вівторок, 27 жовтня, курс долара встановлений НБУ на позначці 28,34 грн/дол., що на 5 копійок більше, ніж днем раніше. У понеділок після виборів аме...
Що буде з цінами на газ в Україні: в Європі скоротилось виробництво електроенергії, газ знову в тренді
Ціни на газ в Україні не залишаться постійною величиною. Вже з початком осені вартість тисячі кубометрів блакитного палива підскочила до 6000 гривень,...