До кінця року долар відчутно потіснить гривню: курс долара в прогнозі аналітика

Курс долара неминуче і доволі відчутно зросте до кінця поточного року. Такий прогноз дав фінансовий аналітик компанії ICU Михайло Демків, повідомляє finance. При всій удаваній складності фінансового ринку, принцип формування ціни на валюту - такий самий, як і для будь-якого товару.

До кінця року долар відчутно потіснить гривню: курс долара в прогнозі аналітика - today.ua

"Курс валюти залежить від попиту і пропозиції. Якщо в країну заходить багато валюти, то вона дешевшає відносно національної валюти, і навпаки", - говорить аналітик.

Українці звикли жити в умовах дефіциту валюти. Тому попит на неї, як правило, залишається доволі високим, що підвищує ціну на долар. Минулий, 2019, рік був не таким. Нацбанк активно зміцнював гривню, викидаючи на продаж доларові маси. Тому за підсумком 2019 року гривня зміцнилася стосовно до долара на 14%.

Однак те, що добре обивателю, не завжди добре для виробника. Вітчизняні виробники, які продають свої товари на експорт, опинилися в програші через те, що зросла собівартість їхньої продукції.

Тому вже з початку 2020 гривню стали послаблювати, щоб дати можливість українським експортерам підвищити свою конкурентоспроможність на зовнішніх ринках.

Цей процес триває і зараз. Нацбанк не робить помітних спроб зміцнити національну валюту. Так, за минулий місяць він "викинув" на ринок лише 300 мільйонів доларів, що дуже мало в масштабах такої країни, як Україна. При цьому, наприклад, у березні, коли в світі почалася пандемія коронавірусу, Нацбанк продав на ринку близько 3 мільярдів доларів, щоб утримати гривню від падіння. Але тепер схоже, що фінансовий регулятор не має наміру штучно стримувати зростання курсу долара, говорить Демків.

При цьому ситуація на світових паливних ринках поки не дає підстав для знецінення гривні. Падають ціни на нафту і нафтопродукти, знижується вартість газу. Тобто, гривні немає підстав тягнутися з останніх сил, доводячи свою платоспроможність.

З огляду на ці фактори, можна сказати, що до кінця року, національна валюта ще просяде, а курс долара, відповідно, зросте. Аналітик прогнозує, що в кінці грудня 2020 року долар коштуватиме близько 29,5 гривні.

Протягом наступного року гривня ще може дати слабину і закінчити 2021 на позначці 30 гривень за долар. Хоча, курс долара може злетіти і вище.

"Наприклад, в 2021 люди переможуть коронавірус і поїдуть відпочивати за кордон, туди, куди вони не могли подорожувати в 2020. Такого плану речі можуть призвести до того, що ми побачимо більш високий курс", - прогнозує аналітик.

При цьому інший експерт - старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб вважає, що курс долара стане вище вже на цьому тижні. Правда, виросте він поки незначно.

ДЖЕРЕЛОfinance
Поблизу берегів Туреччини у Чорному морі зазнав катастрофи суховантаж із українським екіпажем: повідомляють про чотирьох загиблих
У Чорному морі побизу берегів Туреччини зазнав катастрофи суховантаж “Arvin“. Судно потрапило в шторм і затонуло. Про це повідомляють турецькі ЗМІ. По...
“Нова пошта“ не вберегла дорогий вантаж, відправлений клієнту
“Нова пошта“ знову потрапила в неприємну історію, яка, ймовірно, буде вартувати їй грошей. Через неналежну упаковку в дорозі пошкодився дорогий вантаж...
Красуня Ірина Федишин підкорює гірськолижні схили в Буковелі
Ірина Федишин разом з коханим чоловіком і двома синами відпочиває на гірськолижному курорті в Буковелі. У той час як багато українських зірок на час л...
Олег Винник відправився в заслужену відпустку на приватному літаку
Олег Винник поділився з фанатками новою фотографією, зробленою біля приватного літака. Весь в чорному артист відправився в заслужену відпустку, поки щ...
Лікар розповів, чи можна купатися в ополонці людям, що перехворіли на коронавірус
Купання в ополонці на Водохреща - священний обряд. Щорічно величезна кількість українців приєднуються до цієї традиції та занурюються у крижану воду. ...