Today.ua

Дорогі чиновники: у Мінфіні пояснили, чому Офісу президента підвищили витрати на наступний рік

Міністр фінансів Сергій Марченко розповів журналістам, чому в бюджеті на наступний рік збільшили витрати на утримання Офісу президента майже на 40%. Глава Мінфіну каже, що в цьому немає ніякої політики, лише економіка.

Марченко стверджує, що в державному кошторисі на наступний рік Мінфін врахував диспропорції між зарплатами чиновників, які працюють в різних відомствах, і спробував привести їх до спільного знаменника, повідомляє rbc.ua.

Таким чином, в наступному році утримання Офісу президента обійдеться країні в 1 266 795,2 тисячі гривень, тобто в один мільярд і майже 267 мільйонів або ж на 39,4% дорожче, ніж цьогоріч.

Підвищивши витрати на Офіс президента, Міністерство фінансів просто врахувало, що півтисячі його співробітників отримують в середньому меншу зарплату, ніж працівники в Секретаріаті Кабміну або в апараті Верховної Ради. Тому їм і підняли витрати на наступний рік.

"І те, що розганяється якась" зрада ", вона абсолютно не має під собою підстав", - зауважив Марченко.

При цьому і всім іншим чиновницьким відомствам (теж мабуть з метою "вирівнювання зарплати") підвищили кошторис. Правда, не на такий значний відсоток. Так, на утримання апарату Верховної Ради в наступному році витратять 2 282 685,8 тисячі гривень, тобто майже 2,3 мільярда (це на 12% перевищить витрати нинішнього року). А на Секретаріат Кабінету міністрів в держбюджеті передбачено 1 092 341,3 тисячі гривень (майже 1,1 мільярда), що на 13,9% більше, ніж у 2020 році.

Якщо повернутися до витрат на Офіс президента і розділити виділену на його утримання суму на кількість працюючих (близько 500 чоловік), то вийде, що на утримання кожного з них буде витрачено понад 2,5 мільйона гривень (звичайно, сюди входить не тільки зарплата). Ох, і дорогі у нас чиновники!

При цьому стало відомо, що під виглядом реформ Міносвіти хоче знизити зарплати вчителям . Досвідченим педагогам хочуть зменшити надбавки до зарплати за престижність педагогічної праці, а деякі доплати до скромної учительської платні і зовсім скасувати. Влада мотивує це тим, що через економічну кризу, пов'язану з коронавірусом, у бюджеті бракує грошей. Мабуть, на самих столичних чиновників криза не поширюється.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ