Дистанційна робота: як змінюються зарплати українців під час карантину

Автор: Марченко Любов

Дистанційна робота, як і будь-який інший вид трудової діяльності, має свої правила і свої табу, які не може порушувати жодна зі сторін трудових відносин: ні роботодавець, ні працівник. Зокрема, роботодавець не може в односторонньому порядку знизити своєму працівникові зарплату.

Дистанційна робота: як змінюються зарплати українців під час карантину - today.ua

У зв'язку з пандемією коронавірусу віддалена робота стає все більш популярною, як у світі в цілому, та і в Україні. За найменшої можливості керівники фірм намагаються перевести свій персонал на віддалену роботу, що, до речі, вельми вигідно для них самих. Не потрібно витрачатися на опалення робочого приміщення, на електрику, на чай-каву-печиво та інші видатки офісної роботи.

Однак трапляється, що роботодавець, під приводом переведення на дистанційну роботу, намагається зменшити підлеглому зарплату. Міністерство юстиції України у своєму Facebook-акаунті роз'яснило, наскільки це правомірно.

Виявилося, що роботодавець може зменшити зарплату своєму працівнику, переведеному на дистанційну роботу, лише в тому випадку, якщо між ними є письмова угода про це. В усіх інших випадках зменшення зарплати незаконно. І, звісно, він не може це зробити в односторонньому порядку.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дистанційна робота: як змінюються зарплати українців під час карантину Однак і працівник, у свою чергу, також не може знижувати собі обсяг роботи на власний розсуд.

Що ще потрібно знати про дистанційну роботу

  1. При дистанційній роботі правила внутрішнього трудового розпорядку на віддалених працівників не поширюються. Вони вибудовують робочий графік на свій розсуд.
  2. Однак при цьому залишаються затверджені нормативи тривалості робочого тижня:
  • тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень;
  • для працівників у віці від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень;
  • для осіб у віці від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень.

Нагадаємо, економісти прогнозують, що до кінця першого кварталу середня зарплата в Україні може досягти 13 тисяч гривень. При цьому мінімальна зарплата в грудні зросте до 6500.

Головне