МСЕК більше не буде, але майже всім інвалідам знайдуть роботу

Автор: Марченко Любов

Сумнозвісні МСЕК, про роботу яких багато років ходять легенди, в Україні нарешті ліквідують. Натомість буде можливість підтвердити інвалідність у "Дії". Але майже всім інвалідам знайдуть роботу.

МСЕК більше не буде, але майже всім інвалідам знайдуть роботу - today.ua

Такі плани влада оприлюднив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Медико-соціальні експертні комісії, на яких люди без рук та без ніг щороку мають підтверджувати, що у них за рік нічого не виросло, з нового 2024 року відійдуть у минуле. На їхню діяльність давно є чимало нарікань. Проте війна в Україні загострила ситуацію. На жаль, кількість інвалідів у нашій країні різко зросла. І ось ці люди з каліцтвами, яким важко самостійно пересуватися, мають ще до світанку займати чергу на МСЕК, щоб довести, що у них не виросла відірвана кінцівка. А з початком війни в Україні МСЕК та ВЛК взагалі погрузли у корупційних скандалах.

Незважаючи на абсурдність такої ситуації, система залишалася незмінною довгі роки. І лише тепер, нарешті, війна каталізувала у ній перетворення. За словами Радуцького, завдяки ухваленню нового закону №9158 вдалося запровадити е-чергу. А тепер справа – за перенесенням медичних комісій у "Дію".

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

МСЕК більше не буде, але майже всім інвалідам знайдуть роботу

При цьому на порядку денному у держави – не просто підтвердження інвалідності у громадян, а активна ресоціалізація інвалідів та поновлення їхньої трудової діяльності. Адже насправді таких інвалідів, які абсолютно непрацездатні, не так уже й багато, вважає Радуцький. Кожній людині можна знайти роботу, яка допоможе їй почуватися повноцінним членом суспільства.

"Якщо людина дійсно має ознаки інвалідності, то не потрібно ні першої, ні другої, ні третьої групи. Адже навіть незрячу людину можна навчити працювати в колцентрі", - каже нардеп.

Щодо людей, які зовсім безпорадні, то їм держава має забезпечити гідну пенсію та дати на допомогу соцпрацівника, який допомагав би такій людині вирішувати побутові питання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Але тільки такі люди. Для них уже не треба МСЕК. Чому люди повинні ходити щороку і показувати, що рука не виросла? А саме це ж МСЕК сьогодні й роблять. Те, що відбувається зараз, - знущання з людей. МСЕК для мене - це більше знущання навіть, ніж ВЛК", - підсумував Радуцький.

Нагадаємо, в Україні мобілізують обмежено придатних до служби чоловіків. Стало відомо, куди їх відправлять служити.