Де взяти страховий стаж, щоби вчасно піти на пенсію

Екс-міністр Андрій Рева, який свого часу радив українцям менше їсти, розповів, що потрібно робити, якщо страховий стаж не дозволяє вчасно вийти на пенсію. Колишній чиновник поділився своїми порадами в ефірі телеканалу "Україна 24".

Де взяти страховий стаж, щоби вчасно піти на пенсію - today.ua

Вік - на жаль, не єдиний критерій, за яким людині призначається пенсія, каже Андрій Рева. Для того, щоби вчасно (у 60 років) піти на заслужений відпочинок, людина повинна мати доволі страхового стажу - тобто часу, протягом якого вона відраховувала внески до Пенсійного фонду. Для чоловіків страховий стаж становить 35 років, для жінок - 30.

Втім, поки ця вимога не вступила в силу. Щоби пом'якшити майбутнім пенсіонерам перехід до такої кількості років страхового стажу, Мінсоцполітики дало десятирічний перехідний період, протягом якого він буде щорічно збільшуватися на один рік.

"Тому щороку вимога до страхового стажу, починаючи з 25 років у 2018 році, збільшується на 1 рік з тим, щоби повністю закінчити цей процес у 2028 році", - говорить Андрій Рева.

Де взяти страховий стаж, щоби вчасно піти на пенсію Тобто, в нинішньому, 2021, році, щоб вийти на пенсію в 60 літ, українцям знадобиться мати 28 років страхового стажу. Однак, на жаль, далеко не у всіх наших співгромадян, яким довелося жити і працювати за часів незалежної України, набереться така кількість років страхового стажу. І справа тут не в тому, що вони ухилялися від роботи. Просто багато хто не був офіційно працевлаштованим, і природно, ніхто за них ніяких податків і внесків не платив, в тому числі і в Пенсійний фонд.

"Що робити тим людям, у яких такого стажу немає? Є кілька шляхів - докупити стаж, допрацювати і так далі. Я пропоную всім, і вважаю найкращим варіантом, тому що процес уже запущений, працювати легально", - порадив екс-міністр.

При цьому він застеріг тих громадян, які розраховують, що зможуть прикупити собі страховий стаж перед пенсією. З кожним роком його ціна буде рости. Тому краще регулярно платити внески до Пенсійного фонду потроху зараз, ніж згодом вивертати кишені перед пенсією.

Нагадаємо, в Україні планують ввести систему обов'язкових накопичувальних пенсій. Однак фахівці вважають, що насправді це не дасть майбутнім пенсіонерам істотного поліпшення їхнього добробуту. За кілька десятків років, поки їм прийде пора вийти на пенсію, гроші знеціняться, і ніякої користі від них не буде.

Помер засновник “Єралашу“ Борис Грачевський: що залишив у спадок популярний продюсер
Учора, 14 січня, в Москві помер Борис Грачевський - творець гумористичного тележурналу “Єралаш“, на якому виросло не одне покоління радянської і постр...
Київстар дає можливість своїм абонентам стежити за людьми: як це працює
Оператор мобільного зв'язку Київстар дає можливість своїм клієнтам відстежувати місце розташування будь-якого іншого абонента. Для цього лише потрібно...
Джамала зізналася, скільки важить після народження дітей
Джамала вирішила показати шанувальникам, яким особисто для себе вважає свою ідеальну вагу. На знімку співачка зображена на пляжі в сукні-сітці, демонс...
В Україні випало до 35 см снігу: які регіони продовжує замітати
Снігопад, який почався в Україні 14 січня, сьогодні триває в ряді областей. Без опадів лише в Києві та на Півдні країни. У всіх інших регіонах за добу...
Як зміниться курс долара в Україні після локдауна: в офісі Зеленського зробили заяву
Курс долара в Україні після введення локдауна почав стрімко падати. Однак, 15 січня НБУ встановив офіційний курс на рівні 28,06 гривень за долар, що н...