Де взяти страховий стаж, щоби вчасно піти на пенсію

Екс-міністр Андрій Рева, який свого часу радив українцям менше їсти, розповів, що потрібно робити, якщо страховий стаж не дозволяє вчасно вийти на пенсію. Колишній чиновник поділився своїми порадами в ефірі телеканалу "Україна 24".

Де взяти страховий стаж, щоби вчасно піти на пенсію - today.ua

Вік - на жаль, не єдиний критерій, за яким людині призначається пенсія, каже Андрій Рева. Для того, щоби вчасно (у 60 років) піти на заслужений відпочинок, людина повинна мати доволі страхового стажу - тобто часу, протягом якого вона відраховувала внески до Пенсійного фонду. Для чоловіків страховий стаж становить 35 років, для жінок - 30.

Втім, поки ця вимога не вступила в силу. Щоби пом'якшити майбутнім пенсіонерам перехід до такої кількості років страхового стажу, Мінсоцполітики дало десятирічний перехідний період, протягом якого він буде щорічно збільшуватися на один рік.

"Тому щороку вимога до страхового стажу, починаючи з 25 років у 2018 році, збільшується на 1 рік з тим, щоби повністю закінчити цей процес у 2028 році", - говорить Андрій Рева.

Де взяти страховий стаж, щоби вчасно піти на пенсію Тобто, в нинішньому, 2021, році, щоб вийти на пенсію в 60 літ, українцям знадобиться мати 28 років страхового стажу. Однак, на жаль, далеко не у всіх наших співгромадян, яким довелося жити і працювати за часів незалежної України, набереться така кількість років страхового стажу. І справа тут не в тому, що вони ухилялися від роботи. Просто багато хто не був офіційно працевлаштованим, і природно, ніхто за них ніяких податків і внесків не платив, в тому числі і в Пенсійний фонд.

"Що робити тим людям, у яких такого стажу немає? Є кілька шляхів - докупити стаж, допрацювати і так далі. Я пропоную всім, і вважаю найкращим варіантом, тому що процес уже запущений, працювати легально", - порадив екс-міністр.

При цьому він застеріг тих громадян, які розраховують, що зможуть прикупити собі страховий стаж перед пенсією. З кожним роком його ціна буде рости. Тому краще регулярно платити внески до Пенсійного фонду потроху зараз, ніж згодом вивертати кишені перед пенсією.

Нагадаємо, в Україні планують ввести систему обов'язкових накопичувальних пенсій. Однак фахівці вважають, що насправді це не дасть майбутнім пенсіонерам істотного поліпшення їхнього добробуту. За кілька десятків років, поки їм прийде пора вийти на пенсію, гроші знеціняться, і ніякої користі від них не буде.

В Україні хочуть скасувати ЗНО
В Україні триває боротьба за скасування Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для випускників загальноосвітніх шкіл. Про негативні наслідки цього р...
60-річний Джордж Клуні розповів, як виховує своїх 4-річних близнюків
Джордж Клуні 6 травня відзначає ювілей. Відомому американському актору виповнилося 60 років. Він все так само гарний, як і на початку своєї кар'єри. Б...
WhatsApp заблокує користувачів, які не захочуть, щоб їхні дані передавалися в Facebook
Один з найпопулярніших месенджерів у світі WhatsApp з 15 травня вводить в дію нові правила. Користувачі, які відмовляться їх дотримуватися, зіткнуться...
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 7 травня: Павло Глоба радить не погоджуватися на авантюри
Знаменитий астролог Павло Глоба дав всім знакам Зодіаку ряд рекомендацій, які допоможуть досягти успіхів і подолати перешкоди в п'ятницю, 7 травня 202...
Укрзалізниця запускає міжнародні пасажирські перевезення: названі головні напрямки
Укрзалізниці погодила з деякими зарубіжними країнами відновлення пасажирських перевезень з червня 2021 р. Безпересадочні вагони курсуватимуть з ж/д во...