Пенсії громадян України в наступному році будуть рости. Зокрема, в березні 2021 року мають бути проіндексовані всі пенсійні виплати. Однак цей приріст буде зовсім невисоким, припустив економічний експерт Всеволод Степанюк в коментарі виданню golos.ua.
Індексація пенсій має відбутися відповідно до закону. І найімовірніше, влада не зможе її ігнорувати, припускає експерт. Тим більше, що в наступному році цілком можливі позачергові парламентські вибори. Тому влада буде зі шкіри геть лізти, щоби виконати хоча б мінімальний набір своїх обіцянок, але при цьому суми індексації будуть мінімальними, говорить Степанюк.
"Інша справа, що ті цифри, на які будуть збільшені пенсії, є дуже маленькими, тому що держава свідомо занижує рівень інфляції в країні, і через карантин середня заробітна плата не виросла", - говорить експерт.
Якщо брати за формулою 50% інфляції і 50% зростання зарплати, то пенсії збільшать максимум на 4%, прогнозує він.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Всеволод Степанюк також висловив свою думку щодо скасування соціальних пенсій. Соціальна пенсія - це нонсенс, вважає експерт. Бо передбачається, що пенсія може бути лише трудовою, а соціальною буває лише допомога людині, яка з тієї чи іншої причини позбавлена була можливості трудитися в молоді роки.
Навіть в СРСР, який відрізнявся потужним соціальним захистом громадян, соціальної пенсії не було. Люди, які не мали стажу, не отримували в старості ніяких виплат. Щоправда, там заробити стаж, необхідний для виплати пенсії, було доволі просто.
"За часів СРСР для отримання пенсій у людини повинен був бути трудовий стаж, як мінімум десять років, а не 35, як зараз", - говорить експерт.
Та якщо навіть вдатися до прикладу європейських країн, то там таке поняття, як соціальна пенсія відсутнє. А виплата пенсії за віком передбачає, що людина в молоді роки працювала на державу і платила податки в бюджет.
Нагадаємо, в Україні назвали розмір середньої пенсії по країні. У жовтні вона склала 3410,6 гривні. При цьому є чимало областей, де цей показник не дотягує і до трьох тисяч.