Експерт розповів, на скільки реально зростуть пенсії українців в наступному році

Пенсії громадян України в наступному році будуть рости. Зокрема, в березні 2021 року мають бути проіндексовані всі пенсійні виплати. Однак цей приріст буде зовсім невисоким, припустив економічний експерт Всеволод Степанюк в коментарі виданню golos.ua.

Експерт розповів, на скільки реально зростуть пенсії українців в наступному році - today.ua

Індексація пенсій має відбутися відповідно до закону. І найімовірніше, влада не зможе її ігнорувати, припускає експерт. Тим більше, що в наступному році цілком можливі позачергові парламентські вибори. Тому влада буде зі шкіри геть лізти, щоби виконати хоча б мінімальний набір своїх обіцянок, але при цьому суми індексації будуть мінімальними, говорить Степанюк.

"Інша справа, що ті цифри, на які будуть збільшені пенсії, є дуже маленькими, тому що держава свідомо занижує рівень інфляції в країні, і через карантин середня заробітна плата не виросла", - говорить експерт.

Експерт розповів, на скільки реально зростуть пенсії українців в наступному році Якщо брати за формулою 50% інфляції і 50% зростання зарплати, то пенсії збільшать максимум на 4%, прогнозує він.

Всеволод Степанюк також висловив свою думку щодо скасування соціальних пенсій. Соціальна пенсія - це нонсенс, вважає експерт. Бо передбачається, що пенсія може бути лише трудовою, а соціальною буває лише допомога людині, яка з тієї чи іншої причини позбавлена була можливості трудитися в молоді роки.

Навіть в СРСР, який відрізнявся потужним соціальним захистом громадян, соціальної пенсії не було. Люди, які не мали стажу, не отримували в старості ніяких виплат. Щоправда, там заробити стаж, необхідний для виплати пенсії, було доволі просто.

"За часів СРСР для отримання пенсій у людини повинен був бути трудовий стаж, як мінімум десять років, а не 35, як зараз", - говорить експерт.

Та якщо навіть вдатися до прикладу європейських країн, то там таке поняття, як соціальна пенсія відсутнє. А виплата пенсії за віком передбачає, що людина в молоді роки працювала на державу і платила податки в бюджет.

Нагадаємо, в Україні назвали розмір середньої пенсії по країні. У жовтні вона склала 3410,6 гривні. При цьому є чимало областей, де цей показник не дотягує і до трьох тисяч.

ДЖЕРЕЛОgolos
Гороскоп на 24 січня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба обіцяє сприятливий день для зміцнення відносин між близькими людьми
Гороскоп на неділю, 24 січня 2021 року, передбачає день, багатий на емоції. Для багатьох він може визначити хід подій на найближче майбутнє, а комусь ...
“Ось він! Бердянськ“: стало відомо, де Леся Нікітюк проведе свою відпустку
Леся Нікітюк послідувала прикладу українських зірок і відправилася в казкову відпустку на Мальдіви. Зірка телебачення показала шанувальникам, куди вон...
Пенсійний вік в Україні підвищать з 1 квітня
Пенсійний вік збільшиться для жінок. З 1 квітня 2021 року вийти на заслужений відпочинок вони зможуть по досягненню 60и річного віку. Пенсія в Укра...
Катерина Кухар показала сміливе фото під душем: «А ось і фривольність»
Катерина Кухар дозволила собі відійти від своєї стриманості та аристократичності. Прима-балерина здивувала шанувальників фотографіями в крихітному бік...
Пенсія: як розрахувати свій страховий стаж, і що робити, якщо його бракує
Пенсія в 60 років може стати реальністю лише для тих громадян, які зуміють до цього віку накопичити необхідний трудовий стаж. Як розрахувати його, у с...