ФОПи в Києві на Майдані протестують проти локдауна

ФОПи, що протестують у Києві на Майдані, стали вже звичним атрибутом центру столиці. Їхня акція протесту триває 24 дні, з 15 грудня. Цього разу підприємці вимагають скасування заборони на їхню роботу під час жорсткого карантину.

ФОПи в Києві на Майдані протестують проти локдауна - today.ua

15 грудня центр української столиці був паралізований потужною акцією протесту SaveФОП , на яку вийшли тисячі київських і приїжджих підприємців. ФОПи вимагали від влади скасування вимог щодо встановлення касових апаратів, збереження спрощеної системи оподаткування, а також інших послаблень в частині сплати податків.

Під тиском масової акції протесту влада здригнулася і пішла на безпрецедентні поступки "пролетарям малого бізнесу" (ні лікарям, ні вчителям ніколи таких поступок не робили). Їм ще на рік перенесли термін установки касових апаратів, зробили податкові канікули для підприємців 1-ї групи на період дії карантину, а також частково списали з них борги по податках. Крім того, уряд знайшов резерви для виплати їм одноразової компенсації в розмірі 8 тисяч гривень за втрати під час жорсткого карантину.

Однак апетит приходить під час їжі. Тепер підприємці вимагають від влади дозволу працювати в карантин. Тому вони і продовжують на майдані свою акцію протесту. Правда, тепер вона нечисленна. В основному народ все-таки на свята розбрівся по домівках.

Однак ті, що залишилися, стоятимуть на майдані до останнього - поки влада не задовольнить їхні вимоги, заявив лідер руху SaveФОП Сергій Доротич.

ФОПи в Києві на Майдані протестують проти локдауна

"На жаль, влада не зробила висновків, це, напевно, через те, що ніхто не поніс відповідальності за перший локдаун, за обмеження, які вводилися протягом року, за так званий карантин вихідного дня. Ця безвідповідальність породжує злочину і помилки" , - заявив Доротич.

Він також зазначив, що чиновники за період локдауна отримають зарплату, в той час як ФОПи втрачають свою через простій. Тому вони вимагають справедливості. Крім того, Доротич сказав, що учасники акції, дотримуючись карантинні заходи обережності, не призивають інших до людей до них приєднатися.

"Але якщо наші колеги в найближчі дні готові вийти сюди, на Майдан Незалежності то звичайно ми їх підтримаємо", - говорить керівник акції протесту.

Крім того він заявив, що навіть з президентом Януковичем було простіше знайти спільну мову, ніж із Зеленським. Мовляв, у того вистачало сміливості розібратися в ситуації особисто, а не надсилати до протестуючих своїх помічників.

ДЖЕРЕЛОstrana.ua