Глава Міненерго обіцяє знизити ціну на газ для побутових користувачів

Автор: Марченко Любов

Ціна на газ для побутових споживачів може бути знижена. Так вважає новий глава Міненерго Юрій Вітренко.

Глава Міненерго обіцяє знизити ціну на газ для побутових користувачів - today.ua

Син відомої української опозиціонерки Наталі Вітренко бачить можливості для зниження цінового тиску на український народ.

Юрій Вітренко, якого вважають людиною Коломойського, не отримав схвалення Верховної Ради на міністерський пост. Однак у Кабміні знайшли спосіб поставити колишнього топ-менеджера "Нафтогазу" біля керма Міненерго. Його призначили в.о. міністра. Тим часом, Вітренко йшов на цю посаду "не з порожніми руками". У нього є свій план зниження ціни на газ для населення, який він озвучив з трибуни парламенту, але який чомусь вразив небагатьох депутатів.

Зниження ціни на газ можливе за трьома напрямками:

  • збільшення обсягу власного видобутку газу;
  • формування ціни на газ за принципом "хаб-мінус", а не "хаб-плюс" (на вході з Росії в Україну, а не на виході з Європи в Україну);
  • підвищення енергоефективності країни.

Юрій Вітренко роз'яснив, що конкретно він має на увазі під кожним із пунктів.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Збільшення обсягу власного видобутку газу

Вітренко каже, що за три роки (з 2015 по 2018), коли він координував відносини між "Нафтогазом" та компанією "Укргазвидобування", видобуток власного газу в Україні зріс приблизно на мільярд кубометрів. Він планує і зараз відновити цю тенденцію. Природно, чим більше Україна видобуватиме власного газу, тим нижчою буде ціна на газ для українських споживачів.

Формування ціни на газ за принципом "хаб-мінус"

Новий глава Міненерго має намір продовжити тиск на російський "Газпром" - з тим, щоби послабити його позицію монополіста. Він вважає, що завдяки тиску на "Газпром" можна розблокувати експорт інших газовидобувників із Росії, а також експорт газу з Туркменістану.

Крім того, потрібно змусити Газпром продавати нам газ на кордоні України і Росії, тобто на вході в Україну, а не за ціною входу з Європи в Україну. Це істотно знизить ціну на газ.

Глава Міненерго обіцяє знизити ціну на газ для побутових користувачів

Підвищення енергоефективності країни

По цьому пункту, кажуть експерти, у Вітренка ще немає чіткого власного бачення шляхів вирішення численних проблем, що накопичилися в енергетичній галузі. Проблема ця комплексна і виходить за рамки газового господарства. Тут йдеться і про нову структуру електроенергетики, і про взаємодію України з міжнародними партнерами.

Та й перші два шляхи підвищення ефективності газового господарства новий глава міністерства змалював доволі умовно.

Реалізація планів Вітренка не так проста, як може здатися

Справа не тільки у взаєминах України з Газпромом, але й у відносинах з європейськими операторами газу. А вони-то якраз більше, ніж Росія, зацікавлені, щоб Україна купувала газ у них - за завищеною ціною. Хоча це, звичайно, суперечить будь-якій логіці. Адже газ йде до них по нашій трубі, а не навпаки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом, якби Вітренку вдалося реалізувати задумане, то оптова ціна на газ могла би знизитися на 30-50 доларів за тисячу кубометрів. Якщо врахувати, що в січні на Українській енергетичній біржі вона буде майже по 260 доларів, то таке зменшення ціни на газ було би вельми відчутним.

Нагадаємо, тим часом тарифи на газ ростуть і в компаній, що займаються доставкою газу, і в тих, що розподіляють газ. Так, у січні тарифи компаній-постачальників газу в середньому зростуть на 40%.

Головне