Главу “Нафтогазу“ Коболєва хочуть звільнити через підвищення тарифів на газ

Главу правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва хочуть звільнити з посади, яку він обіймає. Відставку керівника, який очолює компанію вже сьомий рік поспіль, ініціювала група депутатів-"слуг", які вважають, що Коболєв завищив тариф на газ для споживачів.

Главу “Нафтогазу“ Коболєва хочуть звільнити через підвищення тарифів на газ - today.ua

Як з'ясувалося, група депутатів-"слуг" ще 27 грудня закликала прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і главу наглядової ради компанії "Нафтогаз" Клер Споттісвуд, звільнити Андрія Коболєва. Причина - завищений, спекулятивний тариф на газ, виставлений компанією своїм споживачам. Ініціатори звільнення також вимагають переглянути січневий тариф на газ і знизити його до прийнятної ціни.

Наступного дня після звернення депутатів Денис Шмигаль повідомив, що доручив Антимонопольному комітету, а також в.о. міністра енергетики Юрію Вітренку розібратися в ситуації і перевірити, наскільки тариф на газ, заявлений "Нафтогазом", економічно обґрунтований.

При цьому не зайвим буде нагадати, що компанія "Нафтогаз" виставила своїм споживачам січневий тариф на газ в розмірі 7,22 гривні за кубометр. І це при тому, що у багатьох облгазів тарифи значно вище за цей, і зараз по всій Україні росте хвиля "перебіжчиків" від інших постачальників до "Нафтогазу".

Главу “Нафтогазу“ Коболєва хочуть звільнити через підвищення тарифів на газ

Проте, як вважають депутати, тариф на газ від "Нафтогазу" - спекулятивний. Свою переконаність вони мотивують тим, що підземні сховища України заповнені газом як ніколи. Дефіциту блакитного палива на ринку немає і не передбачається, а отже, підвищення тарифу на газ необґрунтоване.

"Все експертне середовище в один голос говорить - підземні сховища заповнені як ніколи. Подорожчання цін на газ несе виключно штучний характер", - говорить один із головних ініціаторів відставки Коболєва "слуга" Олександр Качура.

Він також заявив, що нардепи вимагатимуть від глави Кабміну провести аудит газових цін, дати об'єктивну оцінку підвищенню тарифу на газ, а також представити графік його зниження.

Качура також стверджує, що Андрій Коболєв з однодумцями свідомо довели до збитковості свої дочірні підприємства, щоби забезпечити собі на ринку газу монопольне становище.

Нагадаємо, нещодавно Андрій Коболєв увійшов до складу правління компанії "Київстар". Крім нього туди входять ще шість членів правління. Більшість із них належать до групи "Беон Лтд", яку приписують російським бізнесменам Михайлу Фрідману, Герману Хану і Олексію Кузьмичову.

ДЖЕРЕЛОua.news