Держслужбовці включатимуть до Декларації не всі відомості про нерухомість, зарплату та рахунки за кордоном

Автор: Марченко Любов

Депутатам, чиновникам, суддям та іншим високопоставленим держслужбовцям мають намір повернути подачу еДекларації. Але при цьому їм готують зміни до закону, які спростять декларування фінансово-майнового стану.

Держслужбовці включатимуть до Декларації не всі відомості про нерухомість, зарплату та рахунки за кордоном - today.ua

Ці зміни містяться в законопроекті №9534, який зареєстровано у Верховній Раді. Ініціаторами цього документа стали як представники "слуг", так і представники опозиції. У цьому питанні влада та опозиція виявили завидну одностайність. Законопроект уже розглянуто та схвалено Комітетом Верховної Ради з антикорупційної політики. Залишилось тільки його проголосувати.

Що пропонують у законопроекті 9534

Держслужбовцям не потрібно буде вносити до декларації відомості про суттєву зміну майнового стану, якщо йдеться про підвищення їхніх офіційних доходів. До війни зміну у розмірі оплати праці треба було декларувати. Втім, цей пункт можна зрозуміти. Відомості про офіційні зарплати громадян містяться у державних реєстрах. Вони не є закритою інформацією. Тому їх можна будь-коли витягти звідти.

Крім того, держслужбовці зможуть декларувати не все майно, яке перебуває в їхньому володінні або користуванні. Досі вони мали декларувати все майно, що є у володінні і користуванні як їх самих, так і членів їхніх сімей.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Держслужбовці включатимуть до Декларації не всі відомості про нерухомість, зарплату та рахунки за кордоном

Тепер народні обранці пропонують вносити в декларацію тільки те майно, яке відповідає сукупності двох необхідних умов:

  • якщо такий майновий об'єкт перебував у володінні або користуванні в сукупності не менше 183 календарних днів протягом строку, що включає звітний період та/або два місяці, що передували закінченню звітного періоду;
  • якщо ринкова вартість користування таким об'єктом (незалежно від того чи фактичне користування здійснюється на платній чи безоплатній основі) протягом періоду його користування в межах звітного періоду суб'єктом декларування перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року (тобто, понад 134 200 грн, станом на 2023 рік).

Все, що коштує дешевше, декларувати не потрібно. При цьому, хто і як визначатиме вартість користування цим майном та вартість самого майна, абсолютно незрозуміло. Адже ця категорія дуже суб'єктивна.

Ще одна новація стосується банківських рахунків декларантів. Вони не зобов'язані будуть подавати в декларації відомості про банківські рахунки, відкриті ними або членами їхніх сімей в іноземних банках для отримання зарплати або грошової допомоги, якщо цей рахунок був відкритий у проміжок між введенням воєнного стану та набранням чинності цим законопроектом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому еДекларації держслужбовців знову з'являться у публічному доступі. Однак у них не відображатимуться адреси об'єктів, зазначених у декларації, та не відображатиметься місце проживання держслужбовця. Крім того, у доступному варіанті еДекларації також не буде імен родичів декларанта.

Нагадаємо, високопоставлених держслужбовців також змусять остаточно відмовитись від бізнесу.

Головне