Громадяни України можуть отримувати іноземну пенсію: подробиці від Пенсійного фонду

Громадяни України, які відпрацювали за кордоном певний період, можуть розраховувати на іноземну пенсію, або ж закордонний трудовий стаж може бути зарахований їм тут, в Україні. Але для цього має бути дотриманий ряд умов, розповідає видання hvylya.

Громадяни України можуть отримувати іноземну пенсію: подробиці від Пенсійного фонду - today.ua

По-перше, Україна повинна мати угоду з країною про виплату пенсій її громадянам. На сьогодні такі угоди в нашої країни є з Латвією, Литвою, Іспанією, Естонією, Словаччиною, Чехією, Болгарією, Португалією та Польщею. Умови, на яких діє ця угода, з кожною з цих країн - різні.

Друга умова: українець, який працював за кордоном, повинен мати не менше 25 років страхового стажу. Лише в цьому випадку роки, відпрацьовані за кордоном, будуть приплюсовані йому до загального трудового стажу.

Громадяни України можуть отримувати іноземну пенсію: подробиці від Пенсійного фонду

Однак і це ще не все. Далеко не за кожного українського працівника, польські, чеські або іспанські роботодавці сплачують внески до Пенсійного фонду. Радше навіть навпаки: вони їх не платять. Принаймні - за сезонних працівників. Та й на інших роботах, якщо ви хочете потім отримувати пенсію, потрібно запитати, чи будуть за вас відраховувати гроші до Пенсійного фонду.

Але, як правило, людина, яка приїхала за кордон на заробітки, цим цікавиться в останню чергу. Вона більше стурбована тим, як заробити гроші зараз, а не відкладати їх на старість.

Тому, звичайно, заробити іноземну пенсію для українця проблематично, проте, якщо задатися такою метою, то можна домогтися і цього.

Таким чином, щоб отримати іноземну пенсію, або щоб роки роботи за кордоном було зараховано до загального трудового стажу, потрібно надати такі документи:

  • копію контракту;
  • копію дозволу на роботу в іншій державі;
  • документ, що підтверджує сплату страхових і пенсійних виплат в державі працевлаштування;
  • заяву до Пенсійного фонду.

Тим часом, рідна країна заявляє, що незабаром українцям не буде чим виплачувати пенсії взагалі. Через два-три десятка років в нашій країні буде більше пенсіонерів, ніж працюючих громадян.

ДЖЕРЕЛОhvylya
“Дуже мало таких тат“: Юрій Горбунов показав, як проводить час з сином
Юрій Горбунов та Катя Осадча вважаються однією з найбільш зразкових сімей українського шоу-бізнесу. Подружжя в міру розповідають про своє особисте жит...
П'ять знаків Зодіаку, які зароблять багато грошей на початку літа 2021
Астрологи прогнозують, що в перший місяць літа 2021 фінансова удача чекає представників п'яти знаків Зодіаку. Їм пощастить збільшити доходи і стати бі...
Частину українців позбавлять субсидій: у Мінсоцполітики ввели нові правила
Після того, як Кабінет міністрів затвердив нові правила для нарахування субсидій у 2021 році, частина українців пільгових категорій залишаться без доп...
Дружина Тищенко розповіла, як чоловік зробив їй сюрприз на день народження, і показала подарунки гостей
Дружина Миколи Тищенка розповіла, як дізналася про вечірку-сюрприз, яку для неї підготував чоловік. Також Алла Барановська показала, які розкішні буке...
Україну накриє новий циклон: в яких областях синоптики прогнозують град, зливи і грози
Погода в Україні на цьому тижні буде нестабільною - з температурними перепадами, місцями зливами з градом, грозами та сильними поривами вітру. Синопти...