Громадяни України можуть отримувати іноземну пенсію: подробиці від Пенсійного фонду

Громадяни України, які відпрацювали за кордоном певний період, можуть розраховувати на іноземну пенсію, або ж закордонний трудовий стаж може бути зарахований їм тут, в Україні. Але для цього має бути дотриманий ряд умов, розповідає видання hvylya.

Громадяни України можуть отримувати іноземну пенсію: подробиці від Пенсійного фонду - today.ua

По-перше, Україна повинна мати угоду з країною про виплату пенсій її громадянам. На сьогодні такі угоди в нашої країни є з Латвією, Литвою, Іспанією, Естонією, Словаччиною, Чехією, Болгарією, Португалією та Польщею. Умови, на яких діє ця угода, з кожною з цих країн - різні.

Друга умова: українець, який працював за кордоном, повинен мати не менше 25 років страхового стажу. Лише в цьому випадку роки, відпрацьовані за кордоном, будуть приплюсовані йому до загального трудового стажу.

Громадяни України можуть отримувати іноземну пенсію: подробиці від Пенсійного фонду

Однак і це ще не все. Далеко не за кожного українського працівника, польські, чеські або іспанські роботодавці сплачують внески до Пенсійного фонду. Радше навіть навпаки: вони їх не платять. Принаймні - за сезонних працівників. Та й на інших роботах, якщо ви хочете потім отримувати пенсію, потрібно запитати, чи будуть за вас відраховувати гроші до Пенсійного фонду.

Але, як правило, людина, яка приїхала за кордон на заробітки, цим цікавиться в останню чергу. Вона більше стурбована тим, як заробити гроші зараз, а не відкладати їх на старість.

Тому, звичайно, заробити іноземну пенсію для українця проблематично, проте, якщо задатися такою метою, то можна домогтися і цього.

Таким чином, щоб отримати іноземну пенсію, або щоб роки роботи за кордоном було зараховано до загального трудового стажу, потрібно надати такі документи:

  • копію контракту;
  • копію дозволу на роботу в іншій державі;
  • документ, що підтверджує сплату страхових і пенсійних виплат в державі працевлаштування;
  • заяву до Пенсійного фонду.

Тим часом, рідна країна заявляє, що незабаром українцям не буде чим виплачувати пенсії взагалі. Через два-три десятка років в нашій країні буде більше пенсіонерів, ніж працюючих громадян.

ДЖЕРЕЛОhvylya
Українці можуть обмінювати валюту через термінали: у Нацбанку озвучили алгоритм
В Україні з'явилася можливість обміну валюти через банківські термінали. Поки що йдеться лише про обмін доларів на гривні. Дане рішення було прийнято ...
Яка доза алкоголю вбиває серце: вчені завершили 30-річне дослідження
Вчені з'ясували, скільки потрібно випити спиртного, щоб воно негативно вплинуло на роботу серця. Надмірне вживання алкоголю може призвести до фібриляц...
Володимир Остапчук розповів, хто винен у тому, що він не бачиться з дітьми
Володимир Остапчук розповів про особисте життя і розбіжності з колишньою дружиною, яка вже більше місяця не дозволяє ведучому бачитися з дітьми. Також...
ПриватБанк роздає клієнтам по 500 гривень при оплаті комуналки: як отримати гроші
ПриватБанк запустив нову акцію для своїх клієнтів. Власники карти Visa мають шанс отримати 500 гривень на оплату комуналки. Взяти участь в акції “Вдом...
Наталя Могилевська відповіла на питання про усиновлення дитини
Наталя Могилевська двічі була заміжня, однак дітей так і не народила. Зараз зірці вже 45 років і на природні пологи у неї мало шансів. Артистка відпов...