Каховську ГЕС відновлюватимуть, незважаючи на заяви скептиків

Автор: Марченко Любов

Україна може відмовитись від відновлення Каховської ГЕС. Але це можливо лише за умови, що буде вирішено нагальні проблеми регіону, який залежав від Каховського водосховища. Однак поки що інших шляхів для вирішення цих проблем не видно. Тому в уряді шукають оптимальний проект відновлення ГЕС та водосховища.

Каховську ГЕС відновлюватимуть, незважаючи на заяви скептиків - today.ua

Про це повідомляє прес-служба Укренерго.

На питанні про доцільність відновлення зруйнованої російськими терористами Каховської ГЕС схрестили списи прихильники цієї ідеї та її противники. Другі вважають, що будівництво Каховського водосховища було згубним для тамтешньої екосистеми. А перші упевнені, що підрив греблі гідроелектростанції завдав і природі, і людям набагато більшої шкоди. Адже за час існування водосховища в його акваторії, а також на його берегах встигла сформуватися та розцвісти нова екосистема, яка давала будинок та їжу сотням видів тварин та птахів.

Крім того, електростанція давала світло в будинки, а водосховище напувало водою міста і села, а також давало цілющу вологу на поля. Саме завдяки побудованій системі зрошення Херсонщина стала основним українським регіоном із вирощування південних фруктів та овочів.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Пенсіонерам нагадали про пільги

Опубліковано топ-10 рейтингу українських університетів: чий диплом варто здобути

Утім, в уряді розуміють, що відновлення ГЕС – це величезні витрати як фінансові, так і часові. І якби можна було вирішити всі проблеми регіону без відновлення гідроелектростанції, то про це не йшлось би.

Каховську ГЕС відновлюватимуть, незважаючи на заяви скептиків Каховське водосховище сьогодні

На сьогодні в Укренерго виділяють такі нагальні проблеми, які потребують вирішення:

  • дефіцит води у Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській областях, які залежали від постачання з Каховського водосховища;
  • втрата зрошувальної системи, що живилася з водосховища, а також системи водопостачання Криму після його деокупації;
  • забезпечення водою ставків-охолоджувачів Запорізької АЕС (повноцінний запуск станції після деокупації неможливий без відновлення Каховського водосховища);
  • забезпечення річкового судноплавства Дніпром (зараз глибина на місці Каховського водосховища знизилася приблизно на 14 метрів, і природно, річка стала не судноплавною).

Якби ці проблеми вдалось би вирішити без відновлення Каховської ГЕС, то питання відпало би саме собою. Однак сьогодні провідні технічні фахівці країни не бачать іншого виходу, крім відновлення ГЕС.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому, найімовірніше, її відновлюватимуть. При цьому прем'єр-міністр Денис Шмигаль днями заявив, що є експериментальний проект, який передбачає відновлення Каховської ГЕС за два роки, а не за сім, як говорили раніше. Спочатку буде розроблено детальний проект відновлення. А потім, після деокупації Херсонської області, можна буде розпочати й фізичне втілення цього задуму.

Нагадаємо, Мінприроди оприлюднило важливу інформацію щодо зміни русла Дніпра після катастрофи на Каховській ГЕС.