Комунальні тарифи в Україні незабаром стануть набагато вище: економіст розкрив плани влади

Комунальні тарифи в Україні знижуватися не будуть. Таку песимістичне заяву зробив в ефірі телеканалу ZIK економічний аналітик Віктор Скаршевський.

Комунальні тарифи в Україні незабаром стануть набагато вище: економіст розкрив плани влади - today.ua

Незважаючи на те, що представники влади і компаній-постачальників комунальних послуг дружно заявляють, що вони готові переглядати ціни і навіть розробляють схеми, як цього досягти, зниження комунальних тарифів не буде, вважає Скаршевський. Усі ці розмови - це не більш ніж спроба відтягнути або згладити можливий соціальний вибух.

Перегляду комунальних тарифів не буде не лише в силу внутрішніх економічних причин, а перш за все тому, що українська влада підписала низку угод з міжнародними партнерами, в яких чітко обумовлено, що всі комунальні тарифи у нас будуть ринковими. Це зазначено і в документах про асоціацію з ЄС, і в меморандумі з МВФ.

"По-перше, у нас є підписана асоціація з Євросоюзом. Там чітко написано, що все повинно бути ринковим. У нас є підписаний меморандум з МВФ. І українська влада зараз ставить все на кін, щоб отримати чергові кредитні подачки від МВФ. Там також все розписано, що ніякого перегляду не буде, все буде визначати ринок", - говорить економіст.

Комунальні тарифи в Україні незабаром стануть набагато вище: економіст розкрив плани влади Ну, а оскільки комунальні тарифи мають рухатися в руслі світових тенденцій, то вони будуть зростати до тих пір, поки не досягнуть ринкового європейського рівня, переконаний аналітик. У цьому контексті, вважає він, слід уже з 1 квітня очікувати чергового підвищення тарифу на електроенергію.

"З 1 квітня буде подорожчання. Про це говорили і офіційні представники влади, що підвищення буде в 2,5 рази. Це те, до чого треба готуватися населенню", - попередив Віктор Скаршевський.

Його похмурі прогнози щодо комунальних тарифів якось не зовсім збігаються з тими міркуваннями, що висловлюють українські чиновники. Зокрема, вони обіцяють, що з приходом весни тарифи на газ почнуть знижуватися. До речі, це цілком вписується у ринкову модель.

А що стосується тарифу на електроенергію для населення, то і тут в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко побачив можливість для зниження тарифів населенню. Він рекомендує продавати побутовим споживачам дешеву електроенергію, яку виробляє компанія "Енергоатом".

ДЖЕРЕЛОzik.ua
Фінансовий гороскоп на лютий 2021: чотири знаки Зодіаку розбагатіють в останній місяць зими
Гороскоп на лютий 2021 року говорить про те, що чотири знаки Зодіаку чекає успіх у фінансовій сфері. Останній місяць зими принесе цим щасливчикам гарн...
Локдаун пішов на користь: Кейт Міддлтон змінилася і стала виглядати молодше
Кейт Міддлтон - улюблениця всього чесного британського народу і не тільки. Як і інші, вона разом з чоловіком, принцом Вільямом, веде справи віддалено....
Катя Осадча з чоловіком показали теплу сімейну ідилію
Катя Осадча та Юрій Горбунов - відома зіркова пара українського шоу-бізнесу. Подружжя зрідка публікують спільні фото і відео. У День обіймів ведучі по...
Ридав від щастя: «Холостяк» Нікіта Добринін зізнався, що Даша довго не могла завагітніти
«Холостяк» Нікіта Добринін вже не одинак, більш того, зовсім скоро він стане батьком. Герой 9 сезону реаліті-шоу розповів, що з коханою довго не могли...
“Київстар“ почав повертати своїм клієнтам гроші: в компанії пояснили, що відбувається
Компанія “Київстар“ буде повертати своїм клієнтам частину грошей, які ті переказали на поповнення рахунку. Бонуси, нараховані клієнтам, матимуть конкр...