Підвищення мінімалки не повинно спровокувати зростання курсу долара. Однак на нього вплине інший фактор, і ціна "зеленого" не буде колишньою. Своїми міркуваннями з приводу майбутнього курсу валют поділився в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Олег Пендзин.
Він, зокрема, розповів: побоюватися різкої девальвації національної валюти через підвищення мінімалки українцям не варто. Аж надто невисоке це підвищення, щоби воно могло кардинально стимулювати попит на валюту. Адже на ринку саме попит диктує ціну.
Одночасно на курс валют можуть вплинути сезонні фактори, які набагато потужніші, ніж приріст мінімалки. Про це, зокрема, говорила фінансовий аналітик Євгенія Ахтирко. Вона каже, що з початком осені курс долара поповзе вгору - перш за все через традиційне сезонне підвищення попиту на валюту.
Під кінець літа або навіть в перші осінні дні долар може навіть подешевшати ще на 10-15 копійок, вважає Ахтирко, проте далі почнеться зростання.
А ось аналітик Дмитро Яблоновський налякав українців зростанням цін на продукти і скороченням людей на підприємствах. І все - через зростання мінімалки, вважає він. Мовляв, роботодавці будуть зобов'язані підкоритися і підвищити своїм працівникам зарплату. Однак якщо попиту на їхню продукцію не буде, то вони будуть змушені скоротити частину робочої сили.
Нагадаємо, міністерство економіки прогнозує середньорічний курс долара на рівні 27 гривень за долар. Хоча до кінця року, вважають в міністерстві, вартість долара виросте до 28,3 гривні. Однак вона все одно залишиться істотно нижчою за ту, що була закладена спочатку, коли верстався бюджет на поточний рік. Тоді передбачалося, що середньорічна вартість долара буде на рівні 29,5 гривні.