Курс долара у 2021 році: в Раді розповіли, що буде з гривнею

Курс долара в новому, 2021, році не обіцяє суттєвих змін. Все має бути прогнозовано, і різких стрибків у вартості валют не буде. Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетманцев.

Курс долара у 2021 році: в Раді розповіли, що буде з гривнею - today.ua

"Говорячи про прогноз курсу гривні на цей рік, то у нас немає ніяких підстав говорити про карколомні зміни в курсі валют", - запевнив депутат- "слуга".

Гетманцев упевнений, що для зростання курсу долара немає ніяких підстав. Гривня зараз доволі стабільна, і в найближчому майбутньому не видно передумов для її дестабілізації.

Навіть більше, на користь стабільної гривні говорять і показник інфляції за минулий рік, який склав лише 4%. Отже, є всі підстави вважати, що курс долара залишиться доволі постійним протягом усього 2021 року, вважає Данило Гетманцев.

Курс долара у 2021 році: в Раді розповіли, що буде з гривнею Водночас не зайвим буде нагадати, що бюджет України на 2021 рік зверстаний із урахуванням вартості долара в 29,1 гривні. Тобто, невелике підвищення курсу долара влада все ж планує, однак передвість фінансового катаклізму на горизонті не видно.

Тим часом, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін не поділяє такого оптимізму української влади. Він, навпаки, вважає, що немає підстав для того, аби сподіватися на стабільну гривню. Адже її під її стабільність не закладено ніякого фундаменту. Навіть більше, наприкінці минулого року Нацбанк допустив значну емісію гривні, збільшивши грошову масу в національній валюті десь на чверть. І, найголовніше, немає ніяких ознак оздоровлення національної економіки, які могли би послабити курс долара і посилити позиції національної валюти.