Курс долара в жовтні: експерти радять переводити заощадження в американську валюту

В останніх числах вересня і першій половині жовтня українцям не варто чекати зміцнення національної валюти і здешевлення долара. Для цього немає ніяких економічних передумов. Швидше навіть навпаки: долар може дещо зрости в ціні, вважають знавці фінансового ринку.

Курс долара в жовтні: експерти радять переводити заощадження в американську валюту - today.ua

Нацбанк, у свою чергу, заявив, що не впливатиме на курс валют, а відпустить його у вільне ринкове плавання. Хоча це не зовсім так: на думку фахівців протягом минулого тижня Нацбанк все ж намагався трохи зміцнити гривню за рахунок збільшення обсягу продажу долара. Регулятор вкинув на ринок 150 мільйонів доларів, щоби не було дефіциту американської валюти, а відповідно, не росла на неї ціна.

Завдяки цьому майже вдалося утримати курс гривні, вважає керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин. За минулий тиждень гривня подорожчала лише на 5 копійок.

Курс долара в жовтні: експерти радять переводити заощадження в американську валюту З Шевчишиним згоден і президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. Він вважає, що Нацбанк вчасно зробив вкидання валюти на ринок, тим самим посприявши зміцненню національної грошової одиниці. При цьому, вважає фахівець, долар не "пішов" вгору ще й тому, що на руках у населення мало готівкової гривні і купувати валюту людям просто немає на що.

На відміну від своїх колег, член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що Нацбанку треба було активніше дбати про зміцнення гривні. Звичайно, ніхто й не сподівався, що долар збереже свою літню вартість до кінця року, проте очікували, що він почне рости з кінця жовтня - після виборів. А вийшло, що гривня просіла вже в середині вересня.

Всі економісти одностайні в думці: долар дешевшати вже не буде. Його курс вже точно не стане нижче, і, найімовірніше, повільно зростатиме. Зміцнення гривні можливе не раніше кінця листопада, коли на ринку почнуть продавати зароблену валюту аграрії.

Тому експерти радять українцям переводити свої заощадження в долари. При всіх коливаннях курсу долара він все одно залишається більш стабільною і міцною валютою, ніж українська гривня.

Водночас є ще один фактор, про який не хочеться думати, але який може сильно вплинути на курс валют. В Україні зараз дуже високі ризики невиконання бюджету за 2020 рік. Особливо катастрофічне становище склалося в Пенсійному фонді. І це не чутки, а офіційна заява парламентського комітету з питань соціальної політики. Депутати попередили пенсіонерів про можливі затримки з виплатами пенсій . При цьому, якщо влада не втримається від спокуси і включить друкарський верстат, аби таким чином поповнити грошову масу, чергового витка інфляції буде не уникнути.

Коронавірусного фонду ніколи не було: несподіване зізнання глави Укравтодору
Вельми цікава інформація стала відома після того, як журналісти поцікавилися у глави Укравтодору про те, чому з Коронавірусного фонду гроші йдуть не н...
Ціна на газ для населення зросте в листопаді: в «Нафтогазі» затвердили нові розцінки
У Нафтогазі підвищили вартість кубометра газу для населення. Подорожчало блакитне паливо як в тарифі «Місячний», так і в тарифі «Річний». Скільки тепе...
Ціни на бензин і дизпаливо на найбільшій мережі АЗС в Україні різко підскочили
У понеділок, 26 жовтня, ціни на бензин і дизельне паливо на найбільшій мережі автозаправок “Приват“ підвищилися на 1 грн за літр. Про це повідомляє “Б...
Долар після виборів дорожчає другий день поспіль: прогнози експертів до кінця тижня
У вівторок, 27 жовтня, курс долара встановлений НБУ на позначці 28,34 грн/дол., що на 5 копійок більше, ніж днем раніше. У понеділок після виборів аме...
Що буде з цінами на газ в Україні: в Європі скоротилось виробництво електроенергії, газ знову в тренді
Ціни на газ в Україні не залишаться постійною величиною. Вже з початком осені вартість тисячі кубометрів блакитного палива підскочила до 6000 гривень,...