Багатьом українцям стала доступна пільгова іпотека єОселя в ПриватБанку та інших українських банках, що дозволяє придбати квартиру в кредит під невеликі відсотки. Місячний внесок позичальника приблизно дорівнює орендній платі за аналогічне житло, а розмір переплати за кредитом за 20 років складе понад 86% від тіла кредиту.
Такі розрахунки приводить ПриватБанк для квартири загальною вартістю 1,3 млн гривень.
Українцям стала доступна пільгова іпотека єОселя, яка передбачає кредит на житло під невеликі відсотки. Сенс цього кредиту у цьому, що позичальники виплачують лише фіксований невеликий відсоток кредиту (зараз це 7%), а, за іншими відсотками з банком розраховується держава. При цьому максимальний термін, на який можна взяти кредит, становить 20 років. І позичальник повинен одразу сплатити перший внесок за житло не менше ніж 20% від його вартості.
Квартири, які можна придбати за програмою пільгового іпотечного кредитування, мають задовольняти таким умовам:
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- площа квартири має бути не більше 52,5 кв. м (плюс додатково по 21 кв. м на кожного наступного члена сім'ї);
- будинок введений в експлуатацію в обласних центрах та Києві – не більше 10 років тому, в інших містах – без обмеження віку (для пільгових категорій, ставка – 3%);
- будинку, в якому купується квартира, не більше трьох років (для всіх, ставка – 7%).
ПриватБанк публікує розрахунки з пільгової іпотеки під 7% річних для квартири вартістю 1,3 млн гривень
За такі гроші можна купити квартиру в одному з обласних центрів. За умовами кредиту, перший внесок за житло, який робить його новий власник, становитиме 400 тис. грн. Таким чином, позичальник бере у банку в борг решту 900 тисяч терміном на 20 років під 7% річних.
У Приватбанку розрахували, що йому щомісяця доведеться платити 7030 грн. Ще 23,3 тис. грн становитимуть витрати на послуги нотаріуса, а також на страховку. Загалом за 20 років переплата за кредитом становитиме 776,5 тис. грн. Таким чином, за 900 тис. грн, взятих у борг, доведеться віддати понад 1,6 млн. грн. А якщо до цього додати ще й початковий внесок у розмірі 400 тисяч, то вийде понад 2 млн. грн. У таку суму коштуватиме квартира, яка номінально коштує 1,3 млн.
Але, звичайно, якщо при цьому врахувати інфляцію, яка "з'їдатиме" гроші протягом двох десятиліть, то така переплата не виглядає дуже великою і страшною.
Нагадаємо, в уряді вважають, що перший 20% внесок по іпотечному кредитуванню може платити за молодих українців місцева влада в громадах, де вони проживають.