Українці масово скаржаться на те, що їм доводиться переплачувати за спожитий газ. Мовляв, за лічильником вони спожили один обсяг газу, а в платіжках їм надсилають більший обсяг, за який доводиться платити додатково. Постачальники переписують показники лічильників з урахуванням температурного коефіцієнта.
Так, один із побутових споживачів поскаржився в Facebook, що йому прислали до оплати на 10 кубометрів більше, ніж він спалив за місяць.
Чоловік купує газ у "Нафтогазу", до якого, до речі, зараз переходить чимало споживачів через його вигідний тариф на газ. Та, очевидно "Нафтогаз" вирішив узяти своє не миттям, так катанням. Замість 200 кубометрів, які показав лічильник споживача, йому виставили рахунок за 210 кубів.
"Сьогодні прислали рахунок від ДК" Нафтогаз України "за грудень 2020 року, тариф" Місячний "по 6,33 грн. За 210 кубів. Хоча фактично спожито і передано в 104.юа - 200 кубів! Що це за 10 кубів, за які ми повинні платити ??? !!! за доставку вже 370 грн. Тепер ще й це ... (((Хто що знає, підкажіть? ", - написав обурений споживач на сторінці Facebook-спільноти "Платимо за газ менше!".
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Інші користувачі цього ресурсу пояснили чоловікові, що зайві 10 кубометрів йому дописали через так званий температурний коефіцієнт, який постачальники газу активно використовують при нарахуванні платежів своїм клієнтам.
Цей коефіцієнт умовно дорівнює одиниці при певних параметрах навколишнього середовища: температурі навколишнього повітря +20 градусів і атмосферному тиску 760 мм ртутного стовпчика. Природно, що взимку температура набагато нижча. Тому взимку температурні коефіцієнти перевищують одиницю. В даному випадку - коефіцієнт вийшов 1,05, тобто споживачеві доведеться переплачувати 5% за використаний газ.
У різні місяці ці коефіцієнти теж різні. Наприклад, влітку вони навіть нижчі за одиницю. Однак історія не пам'ятає випадків, щоби комусь постачальники знизили показник спожитого газу і виставили меншу ціну. Взимку ж вони регулярно вдаються до цього прийому.
Цей коефіцієнт був запроваджений ще в 2004 році, і з тих періодично виникають запеклі суперечки щодо правомірності його використання. Крапку в суперечках, здавалося б, поставила НКРЕКП, яка заборонила газовикам застосовувати температурний коефіцієнт для побутових споживачів. Однак вони і далі продовжують ним користуватися.
Автор публікації також запитав, що буде, якщо він не сплатить зайві 10 кубометрів газу. Йому відповіли, що він, звичайно, може не платити, але в такому випадку на ньому "повисне" борг перед постачальником. Причому в наступному місяці цей борг стане ще вищим, адже поки зима не закінчиться, постачальник "не заспокоїться" і буде перераховувати всі платіжки з урахуванням температурного коефіцієнта. Очевидно, в цьому випадку питання вирішити можна лише в суді.
Нагадаємо, раніше ми давали рекомендації, як в Україні обрати кращий тариф на газ і змінити постачальника.