Монету в 10 копійок можна продати за тисячі гривень: шукаємо таку у себе

Сучасну монету номіналом у 10 копійок, виявляється, можна дуже вигідно продати. За деякі з таких монет нумізмати готові дати до 14 тисяч гривень. Правда, так високо цінуються далеко не всі десятикопійчані монету.

Монету в 10 копійок можна продати за тисячі гривень: шукаємо таку у себе - today.ua

Йдеться лише про копійки 1992 року. Відрізняються від інших вони не лише роком карбування, а й самим карбуванням. На перший погляд все начебто таке саме, однак нумізмати виділяють характерні особливості таких монет.

Серед спільних рис для всіх десятикопійчаних монет - написи на аверсі і на реверсі: на аверсі викарбувано тризуб і написано "Україна 1992", на реверсі - вартість монети "10 копійок".

Далі починаються відмінності

На аверсі герб викарбуваний по-різному, а на реверсі в гронах міститься різна кількість ягід, і гурт (ребро монети) має різну насічку.

Найдорожча монета, за яку можна виручити 14 тисяч гривень, має опуклий об'ємний щит і всередині нього втиснутий тризуб. Це так званий англійський чекан, який найбільше цінується нумізматами. Гурт у такої монети має дрібну насічку. Монету в 10 копійок можна продати за тисячі гривень: шукаємо таку у себе Набагато дешевше, але теж непогано, цінується інший різновид десятикопійчаної монети. У неї в даті "1992" в одиниці є "хвостик", а на реверсі - шосте гроно містить 6 ягід. Гурт у монети також невеликий. Такі 10 копійок можна збути за 1200 гривень. Монету в 10 копійок можна продати за тисячі гривень: шукаємо таку у себе За 150 гривень нумізмати можуть купити монету з крупною насічкою гурта і гострим середнім зубом тризуба. Монету в 10 копійок можна продати за тисячі гривень: шукаємо таку у себе Ну і, нарешті, від 70 до 100 гривень можна виручити за найменш цінний різновид - 2.1ДАм. Така монета відрізняється лише гуртом із дрібною насічкою.

При цьому, звичайно, перш ніж придбати у вас дорогу монету, нумізмати захочуть її побачити на власні очі і, так би мовити, "спробувати на зуб". За "кота в мішку" ніхто великих грошей платити не буде.

Нагадаємо, за монету вартістю в 2 копійки того ж, 1992, року випуску колекціонери готові віддати до 30 тисяч гривень.

ДЖЕРЕЛОmoney.comments.ua