Винахідливі українські шахраї придумали нову схему, за якою з мешканців квартир вимагають штраф за відсутній газовий лічильник. Як не попастися "на гачок" пройдисвітів, розповіло видання obozrevatel.
Раніше передбачалося, що з 1 січня 2021 року в кожному будинку повинен стояти газовий лічильник. У квартирах, де приладу обліку газу немає, комунальники мали намір відключати газове постачання. Але насправді так не вийшло. На сьогодні в Україні ще близько 7 мільйонів людей живуть без газових лічильників. Тому уряд вирішив дати ще час на їхню установку і не застосовувати до людей без лічильників ніяких санкцій. Однак не всі про це знають, і цим незнанням скористалися шахраї.
Так, киянка на ім'я Анна розповіла виданню, що, повернувшись увечері з роботи, виявила в дверях своєї квартири дивну записку. На клаптику паперу без будь-яких "розпізнавальних знаків" був записаний номер телефону, а також прізвище, ім'я та по батькові його власника, який нібито працює у виконавчій службі, а також було написано, що потрібно "зателефонувати завтра о 9:00".
Тоді дівчина здогадалася зателефонувати до районної виконавчої служби. Там сказали, що людина з таким прізвищем у них не працює, та й взагалі, всі свої сповіщення вони надсилають листом на стандартному бланку з усіма належними печатками, а не на клаптику паперу, написаному від руки.
А згоом з'ясувалося, що подібну записку від удаваного співробітника виконавчої служби отримала не лише Анна, а й інші члени ОСББ. Тоді й з'ясувалося, що під прикриттям цієї служби орудують шахраї.
"Через кілька днів від глави ОСББ я дізналася, що наш випадок не поодинокий. Виявилося, що у людей, які передзвонювали за номером в зазначений строк, шахраї вимагали сплатити штраф за відсутній газовий лічильник. Деякі вірили і переводили на їхні карти по 3-4 тис грн ", - розповіла Анна.
Фахівці радять, як вберегтися від таких шахраїв
Найперше - слід зателефонувати на номер зазначеної служби, як це зробила дівчина. Там відразу скажуть, чи працює у них така людина. А заодно повідомлять, що ніяких штрафів за відсутній газовий лічильник ні на які рахунки переводити не слід, тому що всі рішення про стягнення приймає суд. А якщо суду не було, то не може бути й ніякого візиту виконавчої служби.
Що потрібно знати про штрафи за відсутній газовий лічильник
Потрібно знати, що такі штрафи не передбачені. Принаймні - на сьогодні. Поки всі громадяни, в яких немає газових лічильників, платитимуть за енергоресурс за граничними обсягами споживання природного газу населенням. Щоправда, з 1 січня ця гранична норма збільшиться.
"Якщо зараз для квартир, в яких є лише газова плита, норма - 3,28 кубометра на людину, то з наступного місяця вона виросте до 9,8 кубометра. Тобто, людина, що не має лічильника, буде змушена платити втричі більше", - роз'яснили в АТ "Київгаз".
Саме вартість газу, а не штрафи, повинна спонукати громадян якомога швидше встановити лічильник. Крім того, в компанії попередили, що їхні співробітники ніяких перевірок житла на предмет наявності або відсутності газового лічильника не проводять. В їх компанії є дані по всіх споживачах, в тому числі й за лічильниками. Та й взагалі у період пандемії візити комунальників скорочені до мінімуму.
Отже, перш ніж платити "штраф" за відсутність лічильника або ще з якоїсь іншої причини, не полінуйтеся перевірити, наскільки законна ця вимога. Так ви зможете зберегти не тільки свої гроші, але й нерви.
Нагадаємо, шахраї нині діють не тільки в комунальній сфері, а й у багатьох інших. Зокрема, вони знайшли спосіб обдурити клієнтів у мережевих АЗС.