МВФ не дасть грошей Україні, нам відмовили в екстреній допомозі

МВФ відмовив Україні в екстреній фінансовій допомозі. Україна не входить до списку тих країн, для яких заплановано такий вид підтримки. Про це повідомив в ефірі одного з телеканалів міністр фінансів України Сергій Марченко.

МВФ не дасть грошей Україні, нам відмовили в екстреній допомозі - today.ua

За словами глави Мінфіну, українська влада зверталася до МВФ з таким проханням - надати нашій країні допомогу в рамках програми Emergency finance - екстрене фінансування. Така допомога надається деяким країнам в зв'язку з великими проблемами, що виникли в державі. Однак МВФ відмовив Україні в такому виді допомоги.

Кредитори недвозначно дали зрозуміти, що в нас є своя програма співпраці з ними, і вони працюватимуть з Україною тільки в рамках цієї програми. Сергій Марченко каже, що відповідь МВФ був "чіткою" і не передбачає варіантів.

"У вас є програма, ми за цією програмою готові співпрацювати. Ми зараз не розглядаємо для вас Emergency Finаnce", - відповіли в МВФ.

При цьому програма stand-by, яка була схвалена МВФ в червні цього року, і за якою Україна мала отримати в борг від МВФ 5 мільярдів доларів, зараз призупинена.

МВФ не дасть грошей Україні, нам відмовили в екстреній допомозі Ці 5 мільярдів мали прийти в Україну чотирма траншами. Однак наша країна отримала поки лише перший транш в розмірі 2,1 мільярда доларів. Сума, що залишилася, поки заморожена.

МВФ не подобається, що Україна відкотилася назад в питаннях боротьби з корупцією. Тут зіграло свою роль горезвісне рішення Конституційного суду. Крім того, за словами колишнього глави Мінфіну Ігоря Уманського, МВФ не хоче давати Україні грошей через те, що наша влада витратила гроші з Коронавірусного фонду на будівництво доріг.

Кредиторам також не припав до смаку проект бюджету на 2021 рік, в якому було закладено високий показник дефіциту бюджету. Влада скоригувала головний кошторис країни, зменшивши показник дефіциту бюджету - природно, за рахунок зарплат бюджетникам. Так, стало відомо, що обіцяної надбавки до платні не отримають ні вчителі, ні медики.

До речі, друге змусило обуритися главу МОЗ Максима Степанова. В результаті він не голосував за поправлений проект бюджету. Але той все одно був схвалений більшістю голосів членів уряду.

Що буде з черговими траншами МВФ, невідомо. Якщо кредитори "дотиснуть" Україну за всіма спірними питаннями, то, можливо, чергові транші будуть, але вже, як кажуть експерти, не в цьому році. У 2020 це вже не можливо технічно.

Локдаун пішов на користь: Кейт Міддлтон змінилася і стала виглядати молодше
Кейт Міддлтон - улюблениця всього чесного британського народу і не тільки. Як і інші, вона разом з чоловіком, принцом Вільямом, веде справи віддалено....
Катя Осадча з чоловіком показали теплу сімейну ідилію
Катя Осадча та Юрій Горбунов - відома зіркова пара українського шоу-бізнесу. Подружжя зрідка публікують спільні фото і відео. У День обіймів ведучі по...
Ридав від щастя: «Холостяк» Нікіта Добринін зізнався, що Даша довго не могла завагітніти
«Холостяк» Нікіта Добринін вже не одинак, більш того, зовсім скоро він стане батьком. Герой 9 сезону реаліті-шоу розповів, що з коханою довго не могли...
“Київстар“ почав повертати своїм клієнтам гроші: в компанії пояснили, що відбувається
Компанія “Київстар“ буде повертати своїм клієнтам частину грошей, які ті переказали на поповнення рахунку. Бонуси, нараховані клієнтам, матимуть конкр...
Українцям хочуть повернути пільговий тариф на електроенергію
Тариф на електроенергію, який з 1 січня став незмінним для будь-якої норми споживання, хочуть знову розділити на пільговий і звичайний. Іншими словами...