Міністр енергетики Буславець відкрито пішла проти президента: що це може означати

Дивні відносини між гілками центральної влади вже не раз збивали з пантелику оточення. Однак досі лише циркулювали чутки про те, що нині кожна гілка намагається жити окремим життям, і нерідко ці спроби ніяк не збігаються з курсом, який публічно озвучує президент. Тепер же в.о. міністра енергетики дозволила собі відкрито заявити, що її плани ідуть врозріз із планами глави держави.

Міністр енергетики Буславець відкрито пішла проти президента: що це може означати - today.ua

Не далі як у середу, 9 вересня, під час візиту до Хмельницької області, Володимир Зеленський побував на ХАЕС. Хмельницька атомна електростанція відома не лише своїм внеском в єдину енергосистему України, а й тим, що свого часу, на початку 90-х, вона стала заручницею бурхливих протестів націоналістів, які виступали проти розвитку атомної енергетики. Тоді ж, на догоду політичним віянням, було заморожено будівництво трьох енергоблоків - другого, третього і четвертого. Правда, другий все ж зуміли згодом добудувати і ввести в експлуатацію. А ось і 3-й і 4-й так і залишилися бовваніти пам'ятниками буремним 90-м, які поховали не одне благе починання.

Однак пізніше здоровий глузд у державі все-таки взяв гору, і "заморожені" енергоблоки вирішили добудувати. Тим більше, що третій енергоблок фактично готовий на 75%. Залишалося тільки знайти для цього гроші, і вони були знайдені. Діючий другий енергоблок ХАЕС мали намір приєднати до там званого Бурштинського енергоострова, який повинен був давати енергію для Євросоюзу. А на гроші, виручені від продажу цієї енергії, планували добудовувати 3-й і 4-й блоки.

Міністр енергетики Буславець відкрито пішла проти президента: що це може означати Під час свого візиту на ХАЕС Зеленський провів нараду з керівництвом НАЕК "Енергоатом" і висловив думку: атомну енергетику в Україні потрібно розвивати, і енергоблоки треба добудувати. Це і нові робочі місця, і енергетична незалежність держави, і дешева електроенергія.

Однак через два дні в.о. міністра енергетики Ольга Буславець влаштувала брифінг, на якому заявила, що ідея створення Бурштинського енергоострова себе вичерпала, і зараз в ньому немає ніякого сенсу. Мовляв, ось якби це було реалізовано три роки тому, тоді інша справа. А зараз ця ідея не на часі. Правда при цьому керівниця міністерства виразно не пояснила, чому раптом ця ідея так стрімко застаріла і перестала входити в стратегічні плани енергетичної галузі.

Але при цьому вже стало абсолютно очевидним інше - те, про що лише шепотілися в кулуарах. Ольга Буславець - до мозку кісток людина Рината Ахметова, і в енергетиці України вона лобіює лише інтереси групи компаній ДТЕК.

Цікаво, чому вона зважилася піти відкрито проти президента. Можливо чутки про те, що ближче до кінця осені готується новий майдан, який буде вимагати відставки Зеленського, не такі вже й безпідставні. І відповідно, кожен чиновник тепер живе, як останні дні, намагаючись вичавити зі своєї посади максимум можливого для себе.