Накопичувальна пенсія: депутат розповіла, чим ризикують громадяни, і чому це передчасно для України

Накопичувальна пенсія, за впровадження якої так активно взялися вітчизняні законодавці, може виявитися профанацією. Роками сплачуючи гроші в накопичувальні фонди, українці можуть на старості опинитися біля "розбитого корита".

Накопичувальна пенсія: депутат розповіла, чим ризикують громадяни, і чому це передчасно для України - today.ua

Таку думку висловила позафракційна депутатка Вікторія Гриб, підкріпивши її аргументами.

Нагадаємо, зараз в Україні діє солідарна пенсійна система. Тобто це система, при якій всі працюючі громадяни сплачують відрахування до Пенсійного фонду, і за рахунок цих виплат утримують пенсіонерів. Недолік цієї системи в тому, що в неї надходить надто мало грошей.

Зараз на розгляді в Раді знаходиться два законопроекти по накопичувальній пенсії, каже Вікторія Гриб. Автором одного з них, під номером 2683 є Галина Третьякова. Другий законопроект, №4408, поданий від уряду. І той, і інший, на думку автора публікації, далекі від досконалості і містять чимало підводних каменів.

Законопроект №2683 Галини Третьякової

пропонує українцям відраховувати частину свого заробітку в недержавні пенсійні фонди. На думку Вікторії Гриб, це пов'язано з великим ризиком. По-перше, в законопроекті немає ні слова про інфляцію і девальвацію гривні. Разом з тим, автор публікації наводить дані від Держстату. Тільки з 2010 по 2019 рік ціни в Україні зросли приблизно втричі, а гривня по відношенню до долара "схудла" вчетверо. Природно, що за цей час вкладена тисяча перетворилася на 250 гривень. Не складно уявити, що станеться з накопиченими грошима за 20-30 років.

"Чи не здається вам, що дехто просто лобіює інтереси фінансових посередників, які "прокрутять" пенсійні внески, отримають прибуток, а люди залишаться зі знеціненими ресурсами, на які неможливо вижити?" - цілком резонно запитує депутатка.

Та й це ще не все. Власники недержавного пенсійного фонду можуть елементарно залишити ошуканих вкладників біля розбитого корита, розтанувши разом з їхніми грошима за синіми морями, як це вже траплялося в пострадянській історії не раз.

"Наївно думати, що держава буде ефективно контролювати приватних посередників", - зауважує Гриб. Накопичувальна пенсія: депутат розповіла, чим ризикують громадяни, і чому це передчасно для України

Є чимало питань і до урядового законопроекту №4408,

який передбачає впровадження обов'язкового накопичення для окремих категорій працівників у віці до 35 років. Розрахунки показують, що великому підприємству, на якому працюють такі люди, доведеться щорічно знайти додатково, як мінімум, 3 мільярди гривень, щоб заплатити за них. Сьогодні, коли економіка країни і так на межі, навряд чи у когось знайдуться такі гроші. Тому прийняття цього закону загрожує максимальним відходом в тінь не тільки дрібних бізнесменів, а й великих промисловців.

"Хтось скаже, що нація старіє, частка пенсіонерів у населенні постійно зростає і вже зараз Пенсійний фонд не може впоратися з навантаженням. І буде правий! - пише Вікторія Гриб, однак відразу додає: - Але в нашому випадку потрібно не просто перейти на другий рівень пенсійної реформи, а забезпечити гарантії збереження накопичених коштів. А ще нам потрібен розвинений ринок цінних паперів, якого немає! Без цього приймати запропоновані законопроекти немає сенсу ".

Нагадаємо, раніше такі ж міркування висловлював і екс-міністр соціальної політики Андрій Рева. Він назвав пропоновану накопичувальну систему "фінансовою пірамідою".

ДЖЕРЕЛОhvylya
Названі додатки на Android, які гальмують роботу смартфона
Кожен користувач смартфона хоча б раз у житті стикався з проблемою, коли його пристрій починав гальмувати. І проблема не в тому, що смартфон старіє. О...
Помер близький друг Єлизавети II в день похорону її коханого чоловіка
У день, коли королева Єлизавета II ховала свого чоловіка, помер її близький друг - людина, яка консультувала її майже два десятиліття з приводу скачок...
“Укрпошта“ встановила єдиний тариф на доставку посилок з OLХ
“Укрпошта“ встановила єдиний тариф на доставку посилок з OLX. Фіксована ціна діє на відправлення вагою до 30 кг з 19 квітня по 30 червня 2021 року. Ва...
Яскравий манікюр на літо 2021: ТОП-3 модних тренда в дизайні нігтів
Літній манікюр повинен бути не менш яскравим, ніж весняний. До супертрендів майбутнього сезону нейл-майстри відносять мінімалізм, некласичні варіанти ...
“Дуже мало таких тат“: Юрій Горбунов показав, як проводить час з сином
Юрій Горбунов та Катя Осадча вважаються однією з найбільш зразкових сімей українського шоу-бізнесу. Подружжя в міру розповідають про своє особисте жит...