Накопичувальна пенсія: депутат розповіла, чим ризикують громадяни, і чому це передчасно для України

Накопичувальна пенсія, за впровадження якої так активно взялися вітчизняні законодавці, може виявитися профанацією. Роками сплачуючи гроші в накопичувальні фонди, українці можуть на старості опинитися біля "розбитого корита".

Накопичувальна пенсія: депутат розповіла, чим ризикують громадяни, і чому це передчасно для України - today.ua

Таку думку висловила позафракційна депутатка Вікторія Гриб, підкріпивши її аргументами.

Нагадаємо, зараз в Україні діє солідарна пенсійна система. Тобто це система, при якій всі працюючі громадяни сплачують відрахування до Пенсійного фонду, і за рахунок цих виплат утримують пенсіонерів. Недолік цієї системи в тому, що в неї надходить надто мало грошей.

Зараз на розгляді в Раді знаходиться два законопроекти по накопичувальній пенсії, каже Вікторія Гриб. Автором одного з них, під номером 2683 є Галина Третьякова. Другий законопроект, №4408, поданий від уряду. І той, і інший, на думку автора публікації, далекі від досконалості і містять чимало підводних каменів.

Законопроект №2683 Галини Третьякової

пропонує українцям відраховувати частину свого заробітку в недержавні пенсійні фонди. На думку Вікторії Гриб, це пов'язано з великим ризиком. По-перше, в законопроекті немає ні слова про інфляцію і девальвацію гривні. Разом з тим, автор публікації наводить дані від Держстату. Тільки з 2010 по 2019 рік ціни в Україні зросли приблизно втричі, а гривня по відношенню до долара "схудла" вчетверо. Природно, що за цей час вкладена тисяча перетворилася на 250 гривень. Не складно уявити, що станеться з накопиченими грошима за 20-30 років.

"Чи не здається вам, що дехто просто лобіює інтереси фінансових посередників, які "прокрутять" пенсійні внески, отримають прибуток, а люди залишаться зі знеціненими ресурсами, на які неможливо вижити?" - цілком резонно запитує депутатка.

Та й це ще не все. Власники недержавного пенсійного фонду можуть елементарно залишити ошуканих вкладників біля розбитого корита, розтанувши разом з їхніми грошима за синіми морями, як це вже траплялося в пострадянській історії не раз.

"Наївно думати, що держава буде ефективно контролювати приватних посередників", - зауважує Гриб. Накопичувальна пенсія: депутат розповіла, чим ризикують громадяни, і чому це передчасно для України

Є чимало питань і до урядового законопроекту №4408,

який передбачає впровадження обов'язкового накопичення для окремих категорій працівників у віці до 35 років. Розрахунки показують, що великому підприємству, на якому працюють такі люди, доведеться щорічно знайти додатково, як мінімум, 3 мільярди гривень, щоб заплатити за них. Сьогодні, коли економіка країни і так на межі, навряд чи у когось знайдуться такі гроші. Тому прийняття цього закону загрожує максимальним відходом в тінь не тільки дрібних бізнесменів, а й великих промисловців.

"Хтось скаже, що нація старіє, частка пенсіонерів у населенні постійно зростає і вже зараз Пенсійний фонд не може впоратися з навантаженням. І буде правий! - пише Вікторія Гриб, однак відразу додає: - Але в нашому випадку потрібно не просто перейти на другий рівень пенсійної реформи, а забезпечити гарантії збереження накопичених коштів. А ще нам потрібен розвинений ринок цінних паперів, якого немає! Без цього приймати запропоновані законопроекти немає сенсу ".

Нагадаємо, раніше такі ж міркування висловлював і екс-міністр соціальної політики Андрій Рева. Він назвав пропоновану накопичувальну систему "фінансовою пірамідою".

ДЖЕРЕЛОhvylya
В Україні субсидії вже не встигають за комуналкою: усім державної допомоги не вистачить
Прості арифметичні порівняння і розрахунки показують, що в Україні субсидія дістанеться не всім, хто її потребує. З 1 січня в країні виросли тарифи на...
Батькова копія: Катерина Кухар здивувала знімками доньки
Катерина Кухар з чоловіком і дітьми закінчують свою казкову відпустку на райських островах. Зірка демонструвала красу вілли, в якій вона зупинилася з ...
Справжня дружба: Ані Лорак показала подругу, з якою підтримує відносини навіть на відстані
Ані Лорак все ще знаходиться в Києві й даремно часу не втрачає. Співачка репетирує свої пісні, працює над новою музикою, гуляє з мамою і зустрічається...
Який податок на житло доведеться українцям заплатити вже у цьому році
Незабаром українцям, які мають у своїй власності великогабаритну квартиру або будинок, потрібно буде платити податок на житло. Цьогоріч кожен “зайвий“...
Олег Винник дасть концерт, попри карантин
Олег Винник повідомив прекрасні новини, від яких шанувальниці артиста прийшли в захват. «Вовчиці» дізналися, що на честь свята 8 Березня співак дасть ...