Податок на нерухомість в Україні будуть рахувати і платити за новими правилами

В Україні незабаром платититимуть податок на нерухомість за новими правилами. Тепер за основний критерій братимуть не площу житла, а його ринкову вартість. Про це розповів виданню obozrevatel глава парламентського комітету податкової, митної та фінансової політики Данило Гетманцев.

Податок на нерухомість в Україні будуть рахувати і платити за новими правилами - today.ua

Гетманцев пояснив, що тепер за житло однакової площі господарі платитимуть абсолютно різні податки - в залежності від його вартості. Адже воно може бути розташоване в різних мікрорайонах містах і взагалі в різній місцевості. І зрозуміло, що будинок в якому-небудь забутому Богом райцентрі не може коштувати стільки ж, як такий же за площею будинок в елітному передмісті Києва.

"Наприклад, якщо у вас триповерховий будинок в передмісті Києва, а мені від бабусі залишився будинок такого ж метражу в поганому місці. Ми будемо платити однаковий податок. А це неправильно", - говорить нардеп.

Податок на нерухомість в Україні будуть рахувати і платити за новими правилами Тому вже напрацьована база оцінки нерухомості, і податок стягуватимуть, виходячи з того, скільки коштує житло. При цьому податком буде обкладатися та вартість житла, яка вище порогової суми. Гетманцев говорить, що відповідні цифри вже є, однак поки він їх не називає - не хоче лякати людей.

Зараз податок на нерухомість сплачується інакше. За кожен понаднормовий квадратний метр житла платять суму, яка не повинна перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. Оскільки податок сплачується за попередній рік, то й величину мінімалки в розрахунках беруть торішню.

Наприклад, цьогоріч мінімалка становила 4 723 гривні. Отже, плата за кожен "зайвий" метр буде 70,8 гривні. Наприклад, якщо у вас 40 зайвих метрів, то величина річного податку за 2020 рік складе 2 833 гривні.

Проте, якщо квартиру ви здаєте в оренду, то платити податок доведеться з усієї її площі, розповів ріелтор Максим Бабуряк. Але і це ще не всі платежі з такого житла. Крім такого річного внеску, з кожної квартири, що здається в оренду, ще щомісяця сплачується податок в розмірі 19% від одержуваної орендної плати. Тобто, якщо ви здаєте квартиру за 5 000 гривень на місяць, то доведеться ще щомісяця віддати по 950 гривень.

Правда, поки держава ще не взяла під свій контроль цей процес, і декларування таких податків залишається справою суто добровільною.

Нагадаємо, в Україні пропонують позбавити виборчого права громадян, які не платять податків . На сьогодні лише близько 13,5 мільйонів українців роблять внески в казну і утримують усю бюджетну галузь.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel