Податок на житло: кому і скільки доведеться платити в 2021 році

Цього року багатьом українцям доведеться сплатити величезний податок на житло. Деяким нашим співгромадянам за свої квадратні метри доведеться віддати за рік до півсотні тисяч гривень.

Податок на житло: кому і скільки доведеться платити в 2021 році - today.ua

Податок на житло доведеться платити всім, у кого є понаднормові квадратні метри. Нагадаємо, що понаднормовими вважаються квартири площею понад 60 квадратних метрів і приватні будинки, площа яких перевищує 120 квадратних метрів.

При цьому ставка податку на житло за кожен понаднормовий квадратний метр має бути згідно із законом не більш ніж 1,5% від мінімальної зарплати за минулий рік. Тобто, в цьому році кожен "зайвий" квадратний метр житлової площі коштуватиме українцям 70,8 гривні.

Таким чином, якщо у вас, наприклад, є квартира площею 80 квадратних метрів, то податок сплачується за 20 квадратів. Він складе 1416 гривень. Те ж саме доведеться віддати державі за будинок площею в 140 квадратних метрів.

Податок на житло: кому і скільки доведеться платити в 2021 році Правда, закон дозволяє місцевій владі збільшувати неоподатковувану площу. Однак місцева влада, як правило, до цього не вдається. Таким чином, сплатити податок на житло доведеться багатьом.

Однак і це ще не все. Для елітних квартир із великою площею понад це передбачений ще й фіксований податок на житло в розмірі 25 тисяч гривень. Йдеться про квартири площею від 300 і вище квадратних метрів і будинки площею понад 500 квадратів.

Тобто якщо у вас, наприклад, є квартира площею 370 квадратних метрів, то вам доведеться заплатити податок на житло з розрахунку на 310 "зайвих" квадратних метрів і ще плюс 25 тисяч. Таким чином, така квартирка потягне на суму 21 948 грн + 25 000 грн = 46 948 грн.

Податок розміром майже в 50 тисяч гривень, звичайно, чималий. Однак держава, вочевидь, розраховує, що оскільки у власників знайшлися гроші на таку квартиру, то знайдуться і для податку на житло.

Пенсійний вік в Україні підвищать з 1 квітня
Пенсійний вік збільшиться для жінок. З 1 квітня 2021 року вийти на заслужений відпочинок вони зможуть по досягненню 60и річного віку. Пенсія в Укра...
Катерина Кухар показала сміливе фото під душем: «А ось і фривольність»
Катерина Кухар дозволила собі відійти від своєї стриманості та аристократичності. Прима-балерина здивувала шанувальників фотографіями в крихітному бік...
Пенсія: як розрахувати свій страховий стаж, і що робити, якщо його бракує
Пенсія в 60 років може стати реальністю лише для тих громадян, які зуміють до цього віку накопичити необхідний трудовий стаж. Як розрахувати його, у с...
«Кістки, аж страшно»: Худоба дочки Анастасії Заворотнюк викликала побоювання
Дочка онкохворої Анастасії Заворотнюк стурбувала шанувальників своїм зовнішнім виглядом. Худюща Аня змусила публіку хвилюватися, опублікувавши фото в ...
“Нафтогаз“ продаватиме газ за тарифом дешевше 6,99 за “куб“ за однієї умови
“Нафтогаз“ повністю готовий до того, щоб із 1 лютого почати продавати газ для побутових споживачів за дешевим тарифом на газ – по 6,99 гривні за кубом...