Нацбанк зняв частину валютних обмежень: що зміниться у грошових операціях

З 16 вересня знято деякі валютні обмеження, які допоможуть лібералізації фінансового ринку. Зокрема, банкам дозволили продавати більше готівкової валюти, а також українцям розширили перелік медичних послуг, які можна оплачувати валютними переказами за кордон.

Нацбанк зняв частину валютних обмежень: що зміниться у грошових операціях - today.ua

Про те, які валютні обмеження ослаблені, розповіла прес-служба НБУ.

Нацбанк готує валютний ринок до плаваючого курсу долара. У зв'язку з цим НБУ поступово знімає різні валютні обмеження, аби згладити неминучі коливання, які виникнуть при поверненні до плаваючого курсу. З 16 вересня знято ще деякі валютні обмеження, які допоможуть лібералізації фінансового ринку.

Банки зможуть продавати більше готівкової валюти

НБУ дозволив банкам продавати більше готівкової валюти. Це зроблено для того, щоб згладити різницю між ринковим і фіксованим курсами валют. Отже, тепер при розрахунку обсягу інвалюти, який банк має право продати на ринку, враховуватимуться запаси іноземної валюти, яка була в касах банків на 13 квітня 2022 року.

Нацбанк зняв частину валютних обмежень: що зміниться у грошових операціях

Список медичних послуг, які можна оплачувати валютними переказами за кордон, розширили

Зокрема, цей список поповнили послуги з придбання протезів та комплектуючих до них, послуги зі встановлення та сервісного обслуговування протезів та послуги з реабілітації.

"Це важливо для відновлення здоров'я людей з інвалідністю, включаючи учасників бойових дій, які потребують протезування", - зазначає прес-служба НБУ.

Розблокували платежі за зовнішніми боргами

Нацбанк дозволив держпідприємствам та господарським товариствам, в яких усі 100% акцій перебувають у власності держави, робити валютні перекази за кордон у рахунок оплати кредитів. Однак ці кредити мають бути реструктуризовані на умовах, погоджених з українським урядом.

"Такі зміни сприятимуть належному завершенню реструктуризації зовнішньої заборгованості державними установами", - наголосили в НБУ.

Нагадаємо, стало відомо, як банки змінять курс долара через зниження облікової ставки НБУ.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua