Нацбанк зізнався, що стане з українськими грошима у 2021 році: можуть зникнути зовсім

Нацбанк України розповів, що чекає українські гроші у 2021 році. Велика частина того, що є на сьогоднішній день, може взагалі зникнути з обороту.

Нацбанк зізнався, що стане з українськими грошима у 2021 році: можуть зникнути зовсім - today.ua

Нацбанк України розповів, що трапиться з вітчизняними грішми вже найближчим часом. Багато платіжних засобів зникнуть з обороту. Так, монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок вже не використовуються. Правда, ті, у кого вони ще є, можуть обміняти їх у банківських установах.

Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок можна обміняти в Нацбанку і в уповноважених на такий обмін банках. Їх приймають на обмін Ощадбанк, ПриватБанк і Райффайзен банк Аваль. Їх будуть обмінювати до кінця 2021 року.

Монети номіналом у 25 копійок можна буде до 30 вересня 2021 року обмінювати в усіх банківських установах України. А починаючи з жовтня, і до кінця року - тільки в уповноважених банках.

Втім, зникнення загрожує не лише копійкам, а й деяким паперовим грошам. Йдеться про банкноти номіналом в 1, 2, 5 і 10 гривень. Їх теж скоро не стане. Замість цього вже випущені в обіг монети такого ж номіналу. Поступово такі металеві гроші будуть витісняти з ужитку паперові купюри.

Нацбанк зізнався, що стане з українськими грошима у 2021 році: можуть зникнути зовсім І якщо зникненням копійчаних монет ми зобов'язані, в першу чергу, інфляції, то заміну паперових банкнот на металеві пояснюють іншими причинами. Зокрема - прагненням до скорочення витрат на виробництво грошей. Термін служби паперових грошей становить рік-максимум півтора. А ось металеві гривні будуть "жити" набагато довше - до 20 років. Як пояснює Нацбанк, перехід на металеві гроші замість купюр дрібної вартості дозволить економити на друкуванні нових банкнот до 1 мільярда гривень на рік.

Банкноти номіналом в 1, 2, 5 і 10 гривень перестали друкувати ще в 2018 році. Поступово, з їхнім зносом, ці гроші будуть вилучатися з обігу і замінюватися монетами. Таким чином, в кишенях українців, замість приємного шелестіння, вже скоро буде активно дзвеніти.

Нагадаємо, при цьому політолог Олег Соскін прогнозує українським грошам незавидну долю у 2021 році. Він стверджує, що для стабілізації гривні немає ніяких економічних підстав. Тому її курс вже скоро може обрушитися.

Пенсійний вік в Україні підвищать з 1 квітня
Пенсійний вік збільшиться для жінок. З 1 квітня 2021 року вийти на заслужений відпочинок вони зможуть по досягненню 60и річного віку. Пенсія в Укра...
Катерина Кухар показала сміливе фото під душем: «А ось і фривольність»
Катерина Кухар дозволила собі відійти від своєї стриманості та аристократичності. Прима-балерина здивувала шанувальників фотографіями в крихітному бік...
Пенсія: як розрахувати свій страховий стаж, і що робити, якщо його бракує
Пенсія в 60 років може стати реальністю лише для тих громадян, які зуміють до цього віку накопичити необхідний трудовий стаж. Як розрахувати його, у с...
«Кістки, аж страшно»: Худоба дочки Анастасії Заворотнюк викликала побоювання
Дочка онкохворої Анастасії Заворотнюк стурбувала шанувальників своїм зовнішнім виглядом. Худюща Аня змусила публіку хвилюватися, опублікувавши фото в ...
“Нафтогаз“ продаватиме газ за тарифом дешевше 6,99 за “куб“ за однієї умови
“Нафтогаз“ повністю готовий до того, щоб із 1 лютого почати продавати газ для побутових споживачів за дешевим тарифом на газ – по 6,99 гривні за кубом...