Названа дата, коли в Україні перестануть виплачувати пенсії

Уже через три десятка років в Україні можуть перестати виплачувати пенсії. Їх просто платити буде нічим. Про такий, цілком ймовірний, сценарій, українців попереджають демографи.

Названа дата, коли в Україні перестануть виплачувати пенсії - today.ua

Критична ситуація може настати приблизно до 2050 року. Саме тоді, попереджають демографи, може настати момент, коли працююче населення не зможе навіть мінімально утримувати пенсіонерів.

Незважаючи на те, що очікувана середня тривалість життя українців нижча, ніж у середньому по світу, все ж і в Україні буде занадто багато пенсіонерів на одного працюючого. Уже й зараз співвідношення працюючого населення та пенсіонерів майже дорівнює 1: 1, а тоді рівновага похитнеться на користь пенсіонерів. А отже, платити пенсії буде нічим.

Причин такої ситуації дві: низька народжуваність і відтік українців працездатного віку за кордон.

За прогнозами, вже до 2050 року серед жителів України різко збільшиться кількість людей у віці 60+. При цьому чисельність людей, яким за 80 років, стане втричі більша, ніж зараз. Причому це - оптимістичний прогноз.

Названа дата, коли в Україні перестануть виплачувати пенсії А за песимістичним, до 2050 року Україна потрапить в число 15 стан світу, де кількість літніх людей непрацездатного віку становитиме 40% населення. І всі вони матимуть потребу в пенсіях.

Таким чином, на 30 мільйонів населення України (прогнозують, що до 2050 року нас залишиться стільки) припадатиме 12 мільйонів пенсіонерів. На сьогодні це співвідношення становить 38 і 11. І вже тепер Пенсійний фонд не справляється зі своїм завданням, і доводиться щорічно брати величезну суму з бюджету для виплати пенсій. Однак настане час, коли і бюджет не зможе справлятися з таким навантаженням.

При цьому, якщо відняти дітей і підлітків, які ще не працюють і не платять податків, то вийде працездатного населення менше або порівну з тими, хто не працює.

Тим більше, що в Україні потрібно враховувати особливості національного оподаткування. Дуже багато людей працюють в тіні і взагалі не платять нікуди ніяких відрахувань.

Отже, якщо ця проблема не буде вирішена, то ті, кому зараз 30 років, і яким саме підійде пора через 30 років виходити на заслужений відпочинок, можуть залишитися без пенсії.

Нагадаємо, влада вважає, що врятувати ситуацію може формування накопичувального пенсійного фонду, який буде складатися з індивідуальних накопичувальних рахунків. Накопичувальна пенсійна система стартує вже у цьому році.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
У ПриватБанку блокують аліменти на дітей: банк пояснив причину
Приватбанк блокує рахунки, на які приходять аліменти на дітей. На заблокований рахунок поскаржилась на порталі minfin одна з клієнток банку, яка підпи...
Гороскоп на 9 травня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба радить Стрільцям максимально розслабитися, а Близнюкам - прийняти запропоновану допомогу
Гороскоп на неділю, 9 травня 2021 року обіцяє вдалий день для того, щоби позбутись усього, що гальмує ваш рух уперед. Усім знакам Зодіаку варто в цей ...
Частина пенсіонерів можуть отримати зменшені пенсії в цьому році: хто знаходиться в зоні ризику
Незважаючи на те, що уряд намагається хоч якось збільшувати виплати пенсіонерам, все ж трапляється, що у деяких громадян пенсія стає більшою, а меншою...
У міжнародному аеропорту “Одеса“ відкриють нову злітно-посадкову смугу
У міжнародному аеропорту “Одеса“ завершується будівництво нової злітно-посадкової смуги. Про дату відкриття розповів глава Міністерства інфраструктури...
Настя Каменських ніжно привітала Потапа з 40-річчям
Український репер і продюсер Потап відзначає День народження. Артистові виповнилося 40 років. З цієї нагоди, Настя Каменських написала для улюбленого ...