Названа дата, коли в Україні перестануть виплачувати пенсії

Уже через три десятка років в Україні можуть перестати виплачувати пенсії. Їх просто платити буде нічим. Про такий, цілком ймовірний, сценарій, українців попереджають демографи.

Названа дата, коли в Україні перестануть виплачувати пенсії - today.ua

Критична ситуація може настати приблизно до 2050 року. Саме тоді, попереджають демографи, може настати момент, коли працююче населення не зможе навіть мінімально утримувати пенсіонерів.

Незважаючи на те, що очікувана середня тривалість життя українців нижча, ніж у середньому по світу, все ж і в Україні буде занадто багато пенсіонерів на одного працюючого. Уже й зараз співвідношення працюючого населення та пенсіонерів майже дорівнює 1: 1, а тоді рівновага похитнеться на користь пенсіонерів. А отже, платити пенсії буде нічим.

Причин такої ситуації дві: низька народжуваність і відтік українців працездатного віку за кордон.

За прогнозами, вже до 2050 року серед жителів України різко збільшиться кількість людей у віці 60+. При цьому чисельність людей, яким за 80 років, стане втричі більша, ніж зараз. Причому це - оптимістичний прогноз.

Названа дата, коли в Україні перестануть виплачувати пенсії А за песимістичним, до 2050 року Україна потрапить в число 15 стан світу, де кількість літніх людей непрацездатного віку становитиме 40% населення. І всі вони матимуть потребу в пенсіях.

Таким чином, на 30 мільйонів населення України (прогнозують, що до 2050 року нас залишиться стільки) припадатиме 12 мільйонів пенсіонерів. На сьогодні це співвідношення становить 38 і 11. І вже тепер Пенсійний фонд не справляється зі своїм завданням, і доводиться щорічно брати величезну суму з бюджету для виплати пенсій. Однак настане час, коли і бюджет не зможе справлятися з таким навантаженням.

При цьому, якщо відняти дітей і підлітків, які ще не працюють і не платять податків, то вийде працездатного населення менше або порівну з тими, хто не працює.

Тим більше, що в Україні потрібно враховувати особливості національного оподаткування. Дуже багато людей працюють в тіні і взагалі не платять нікуди ніяких відрахувань.

Отже, якщо ця проблема не буде вирішена, то ті, кому зараз 30 років, і яким саме підійде пора через 30 років виходити на заслужений відпочинок, можуть залишитися без пенсії.

Нагадаємо, влада вважає, що врятувати ситуацію може формування накопичувального пенсійного фонду, який буде складатися з індивідуальних накопичувальних рахунків. Накопичувальна пенсійна система стартує вже у цьому році.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
Як прибрати посічені кінчики: 3 основні правила догляду за волоссям
Позбутися від посічених кінчиків без допомоги фахівця, на жаль, неможливо. Однак можна зробити так, щоб підстрижене волосся залишалося якомога довше к...
Шмигаль розповів, чому в Україні дорожчають продукти харчування
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, як уряд бореться з ростом цін на продукти харчування. Чи варто чекати зниження вартості товарів на рин...
В Україні пройдуть дощі з мокрим снігом: прогноз погоди від Наталки Діденко
Україну накриє атмосферний фронт, який принесе з собою похолодання, дощі та мокрий сніг. Про це розповіла народний синоптик Наталка Діденко. На сво...
Вісім подарунків на 8 Березня для дівчат, які люблять спорт
Кожна дівчина гідна уваги на 8 Березня. У сучасному світі багато представниць статі - самостійні й незалежні, проте це не означає, що їм не хочеться в...
В Україні можуть знову ввести локдаун через коронавірус, - Шмигаль
В Україні почалася третя хвиля коронавірусу. Через це в країні можуть знову ввести локдаун. Про це розповів у ході прес-конференції прем'єр-міністр Де...