Нормальних пенсій в Україні не буде ще мінімум 30 років, - думка експерта

Автор: Марченко Любов

Українцям, навіть тим, кому до пенсії ще 10-20 років, не варто сподіватися, що в старості вони отримають гідне матеріальне забезпечення. Ні державна пенсійна система (солідарна), ні накопичувальна багатими їх на старості не зроблять, розповіла виданню apostrophe провідна наукова дослідниця Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.

Нормальних пенсій в Україні не буде ще мінімум 30 років, - думка експерта - today.ua

Лідія Ткаченко вважає, що через 15 років, коли, на думку Дениса Шмигаль, держава не зможе виплачувати пенсіонерам із солідарної пенсійної системи навіть елементарних грошей, накопичувальна система теж не зможе стати панацеєю. Для того, щоб людина могла накопичити собі достатньо грошей на щомісячні виплати з моменту виходу на пенсію до самого кінця життя, потрібно або дуже довго накопичувати ці гроші, або вже зараз щомісяця відраховувати із зарплати великі суми.

Навіть якщо з наступного року, як планує уряд, почнуться обов'язкові відрахування в накопичувальний фонд, за 15 років людям не вдасться зібрати на своїх пенсійних рахунках такі суми, щоб ці гроші стали для них в старості істотною допомогою. Для цього потрібно не менше 20, а ще краще - 40 років, вважає експерт.

Нормальних пенсій в Україні не буде ще мінімум 30 років, - думка експерта

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"За 15 років не сформується ніякої пенсії, як щомісячної суттєвої виплати. Не буде просто грошей на це, їх не вистачить", - ділиться своїми міркуваннями Лідія Ткаченко.

Тому в Україні нестача грошей на виплату пенсій - проблема не одного і навіть не двох найближчих десятиліть. Можна очікувати, що ситуація трохи виправиться до 2050 року, коли почнуть йти на пенсію люди, народжені в 90-і роки. І то, тоді виправити ситуацію допоможе не економіка, а демографія, вважає експерт. У 90-ті роки різко скоротилася народжуваність, а отже й літніх людей до 2050 року стане менше. Тоді їм дістанеться більше грошей, і вони зможуть розраховувати на більшу пенсію, говорить Ткаченко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом, умовивід - не дуже переконливий, якщо не сказати притягнутий за вуха. По-перше, оскільки цих, народжених в 90-і, громадян менше, то й дітей вони народили також менше. Отже й обсяг пенсійного фонду через це скоротиться. По-друге, основа високих доходів - це розвинена економіка. Якби це було не так, то пенсіонери в Західній Європі жили б гірше, ніж де-небудь в Африці, де, як і раніше, висока народжуваність. По-третє, потрібно використовувати всі можливі джерела накопичення пенсії. І чим раніше в країні це почнуть робити, тим краще. Ну і, по-четверте, прибутковість пенсійних вкладень великою мірою залежить від того, де працюватимуть вкладені гроші до виходу людини на пенсію. Вони можуть лежати мертвим капіталом, що не покриє навіть зростаючої інфляції, і можуть стати вигідною інвестицією в підприємство або галузь, яка дасть високий прибуток і приємне відчуття захищеності для інвестора.

Нагадаємо, з наступного року держава має намір ввести два обов'язкові види пенсійних виплат: в солідарний Пенсійний фонд, який існує вже давно, і на особистий накопичувальний рахунок кожного, з якого людина також буде отримувати виплати в старості.

Головне