ООН готує безпрецедентну гуманітарну допомогу мільйонам українців: на що можна розраховувати

Організація Об'єднаних Націй готує масштабну гуманітарну допомогу Україні. Такого обсягу гуманітарної підтримки українці ще не отримували. Допомога ООН розрахована на 11 мільйонів українців, і її зможуть отримати у різних куточках нашої країни.

ООН готує безпрецедентну гуманітарну допомогу мільйонам українців: на що можна розраховувати - today.ua

Такими планами поділився речник Управління ООН Савіано Абреу в інтерв'ю, яке він дав одному з українських ЗМІ.

За словами речника, ООН ретельно відстежує ситуацію в нашій країні. Савіано Абреу наголосив, що в Україні і до початку війни були проблеми гуманітарного характеру. Проте з початком повномасштабного військового вторгнення вони багаторазово посилилися.

За оцінками ООН, зараз в Україні потребують гуманітарної допомоги близько 18 мільйонів людей. Причому є великі побоювання, що до початку зими ситуація стане ще гіршою. В Організації Об'єднаних Націй можливе загострення ситуації пов'язують із ймовірними ракетними обстрілами інфраструктурних об'єктів нашої країни.

"На жаль, за перші 6 місяців ми спостерігали погіршення ситуації, особливо поблизу лінії фронту. Ми дійсно спостерігаємо зростання кількості російських ударів, що впливають на цивільне населення і знову руйнують життєво необхідну інфраструктуру. Якщо війна триватиме, а здається, що це саме так, потреби населення або залишаться на тому ж рівні, або зростуть", – каже Савіано Абреу.

ООН готує безпрецедентну гуманітарну допомогу мільйонам українців: на що можна розраховувати

Тому для України готують масштабний пакет гуманітарної допомоги, до якого увійдуть як пряма фінансова підтримка, так і допомога в оплаті комуналки, доставка продовольства та зимового одягу, а також допомога підприємствам, які надають комунальні послуги.

Таким чином, у гуманітарний пакет від ООН увійдуть такі види допомоги:

  • доставка продовольчих товарів;
  • забезпечення українців опалювальними пристроями, ковдрами та зимовим одягом;
  • оплата житла для ВПО;
  • оплата комунальних платежів за постраждалих внаслідок воєнних дій;
  • відновлення та ремонт житла на прифронтових територіях;
  • підтримка служб, що займаються послугами ЖКГ.

Крім того, у гуманітарний пакет навіть входить допомога місцевому населенню в утриманні худоби. Зокрема, забезпечення домашніх тварин кормами на зиму.

Нагадаємо, деякі українські сім'ї також можуть отримати фінансову допомогу у розмірі до 8500 гривень від  Датської ради у справах біженців.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel