Восени мінімальна зарплата може зрости на понад 2 тисячі гривень: деталі законопроекту

Автор: Марченко Любов

В Україні, вже восени цього року, мінімальна зарплата може стати більш як на 2 тисячі гривень вищою, ніж зараз. Розмір нової мінімалки становитиме майже 9 тисяч гривень.

Восени мінімальна зарплата може зрости на понад 2 тисячі гривень: деталі законопроекту - today.ua

Так буде, якщо депутати проголосують законопроект №8431, який "припадає пилом" у Верховній Раді ще з лютого поточного року.

Мінімальна зарплата в Україні не підвищувалася з кінця минулого року. Після торішнього підвищення вона становить 6700 гривень. Проте така мінімалка не може задовольнити навіть мінімальних запитів громадян. Вона вже нижча за реальний прожитковий мінімум приблизно на 11%. А до кінця поточного року вона становитиме не більше ніж 80% від ПМ.

Таким чином, підвищувати мінімалку необхідно. Ініціатори законопроекту, а це Юлія Тимошенко та ще кілька опозиційних депутатів, пропонують підвищувати мінімалку у три етапи. Втім, перші два етапи, які були заплановані на квітень і липень, зі зрозумілих причин уже відпали. Залишається третій етап, який пропонують провести у жовтні.

Популярні зараз

ПриватБанк та monobank встановили обмеження на грошові перекази між картками

У Білому домі зробили заяву про “жахливу“ ситуацію на фронті: “Ми вже запізнилися“

Законопроєкт про мобілізацію змінено: у Раді повідомили, які скандальні положення виключили з документу

Росіяни після окупації Авдіївки продовжили наступ: Путін назвав 5 стратегічних напрямків

Восени мінімальна зарплата може зрости на понад 2 тисячі гривень: деталі законопроекту

Внаслідок жовтневого підвищення мінімальна зарплата має досягти 8 918 гривень. Отже, якщо депутати раптом проголосують за цей закон, то їм доведеться замість триетапного підвищення пенсії одним махом підвищити мінімалку одразу більш ніж на 2 тисячі. Але є побоювання, що у деяких громадян серце може не витримати такого щастя.

Тому Мінекономіки запропонувало свій, більш щадний, варіант підвищення мінімальної зарплати. Мінімалку пропонують підвищити з 6700 до 7651 гривні, тобто трохи менше ніж на тисячу гривень. Причому не цьогоріч, а 2024 року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте невідомо, чи схвалить таку пропозицію Мінфін. Адже при цьому потрібно врахувати не лише зростання мінімалки, а й пропорційне підвищення зарплат бюджетникам, які отримують вище за мінімальну зарплату, а також зростання інших виплат, які "прив'язані" до мінімальної зарплати. Тому навіть таке підвищення мінімалки у 2024 році поки що під питанням.

Нагадаємо, тим часом багатьом спеціалістам в Україні вже готові платити понад 30 тисяч гривень.