Восени розпочнеться девальвація гривні: в яку валюту не радять вкладатися українцям

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на теперішню стабільність національної валюти, аналітики прогнозують, що восени почнеться девальвація гривні. Чимало громадян вже зараз намагаються перевести заощадження в долари. Проте експерти фінансового ринку радять вкластись у надійніший актив.

Восени розпочнеться девальвація гривні: в яку валюту не радять вкладатися українцям  - today.ua

Йдеться про золото. Його ціна, якщо і знижуватиметься, то лише на якийсь час, а потім зростатиме знову. Принаймні, ще не було такого, щоб золото знецінилося. Із плином часу воно лише приростає в ціні.

Аналітики вважають, що вже у серпні ціни на золото стрімко почнуть зростати. Для підвищення вартості цього металу є кілька причин:

  • висока інфляція у світі;
  • підвищення ставок центробанками різних країн;
  • війна в Україні.

Останній фактор із самого початку вийшов за межі "розбірок" між двома країнами. Так чи інакше, у цей військовий конфлікт втягнуто багато країн, і багато країн зазнають фінансових втрат через нього.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

"Золото дуже чутливе до різних негативних повідомлень. За графіком це добре видно. Наприклад, зростання його вартості корелює, скажімо, з повідомленнями про ймовірний підрив ЗАЕС, з ядерним шантажем Кремля тощо", - пояснює фінансовий аналітик Андрій Львов.

Восени розпочнеться девальвація гривні: в яку валюту не радять вкладатися українцям

Таким чином, на тлі цих трьох факторів паперові гроші (навіть долари) здаються не надійним засобом зберігання заощаджень. Хоча в короткостроковій і навіть середньостроковій перспективі американська валюта цілком непогано впорається із роллю засобу накопичення.

Однак у довгостроковій перспективі немає нічого надійнішого за золото, вважають аналітики. Воно тільки зростатиме в ціні.

"Вірогідність зростання (вартості золота) на світовому ринку на 8-10% до кінця року. Світові ринки підштовхнуть і український", - прогнозує аналітик Андрій Шевчишин.

На сьогодні у гривнях ціна 1 грама золота така:

  • у купівлі - 2,38 тис. грн;
  • у продажу – 3,16 тис. грн.

Звичайно, спред (різниця між вартістю купівлі та продажу) дуже великий. Тому в найближчій перспективі навряд чи вдасться отримати вигоду з покупки золота і його зворотної конвертації в гривню (при продажу). За півроку гривня не настільки девальвує, і золото не встигне так вирости в ціні, щоб воно коштувало хоча б стільки ж у покупці, як зараз у продажу. Однак на довгострокову перспективу золото – найнадійніший засіб зберігання.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

"Однак, хоч на золоті українці і не зможуть заробити на короткій тимчасовій дистанції, як засіб збереження активів на велику часову перспективу цей дорогоцінний метал працює непогано. Якщо врахувати останні 10 років, воно — за рідкісним винятком — лише додавало в ціні. За цей період воно подорожчало практично вдвічі", - стверджують аналітики.

Нагадаємо, аналітики припускають, що вже наприкінці липня курс долара може зрости через деякі рішення НБУ.