Відключення газу за борги: що потрібно про це знати, щоб не залишитися без нього зовсім

Автор: Марченко Любов

В Україні посилюються покарання, які можуть понести споживачі газу, що заборгували гроші своїм постачальникам. Головна принципова відмінність - постачальник може вимкнути газ за борги і потім не підключити його зовсім, розповідає obozrevatel.

Відключення газу за борги: що потрібно про це знати, щоб не залишитися без нього зовсім - today.ua

Раніше такого не було. Газ за борги могли відключити, однак після того, як споживач  гасив заборговане, його знову включали. Тепер же постачальник має право взагалі відмовити в постачанні газу споживачеві, до якого він не має довіри.

В такому випадку споживач або залишається без блакитного палива зовсім, або йде "на уклін" до так званого постачальника останньої надії, яким на сьогодні є компанія "Нафтогаз". Тим часом, він може шукати собі нового постачальника, який погодиться мати з ним партнерські відносини.

Відключення газу за борги: що потрібно про це знати, щоб не залишитися без нього зовсім Поки тривають пошуки, споживач протягом 60 днів може купувати газ у постачальника останньої надії. Однак у нього ціна, звичайно, набагато (в рази) вище, ніж у звичайних гравців ринку газопостачання. Тому кожен споживач, який опинився в такому становищі, буде зацікавлений підшукати собі нового постачальника якомога швидше.

Популярні зараз

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

Та при цьому є ще один момент: новий постачальник не укладе договір зі споживачем, поки той сповна не розрахується з колишнім. Тут у постачальників - повна кругова порука. отже, якщо ви - недобросовісний платник і не любите віддавати борги, можете залишитися без газу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак є ще один момент, який хоч трохи схиляє чашу терезів на користь споживача, навіть якщо він боржник. Постачальник не може розірвати договір із клієнтом миттєво. Він повинен попередити його про це не пізніше, ніж за 30 днів до відключення газу. Цей час дається споживачеві, щоби постаратися погасити борг і не доводити постачальника "до гріха".

Нагадаємо, з вересня в Україні різко зростає тариф на газ. Це пов'язано з тим, що з серпня на внутрішньому газовому ринку вступили в дію нові правила, згідно з якими внутрішня ціна на газ прив'язана до вартості газу на європейських хабах. А там з початком осені блакитне паливо дорожчає. Відповідно, зростає ціна на нього і у нас.

Головне