Пенсійний фонд отримав у січні менше доходів, ніж планував: що буде з пенсіями

Пенсійний фонд України недоотримав в січні понад два мільярди гривень запланованих доходів. Грошей виявилося менше через недостатні надходжень Єдиного соціального внеску (ЄСВ). Про це ПФУ повідомив на своєму сайті.

Пенсійний фонд отримав у січні менше доходів, ніж планував: що буде з пенсіями - today.ua

Загалом, у січні Пенсійному фонду перепало 36,6 мільярда гривень. Причому з держбюджету його дотували на 13,8 мільярда, а 22,8 мільярда склали власні надходження фонду.

В цілому надходження до Пенсійного фонду виявилися вищими, ніж у січні 2020 року. Тоді ПФ зумів зібрати 21,6 млрд власних надходжень, і ще 12,3 млрд дотувала йому держава. Тобто, в цілому надходження до Пенсійного фонду, у порівнянні з січнем минулого року, зросли на 2,8 млрд.

Пенсійний фонд отримав у січні менше доходів, ніж планував: що буде з пенсіями Однак цього виявилося недостатньо для виконання планових показників. За планом ПФ повинен був отримати в січні 22 млрд гривень від ЄСВ, а отримав лише 19,9.

Пенсійний фонд отримав у січні менше доходів, ніж планував: що буде з пенсіями Чому так сталося, мабуть, пояснять аналітики. Однак на поверхні лежить кілька причин:

  • січневий локдаун, який вдарив по малому бізнесу;
  • податкові канікули, які влада дала деяким категоріям малого бізнесу;
  • загальне скорочення виробництва в країні.

При цьому збільшити надходження до ПФ у порівнянні з минулим роком вдалося завдяки підвищенню мінімальної зарплати. Не секрет, що у багатьох підприємців наймані працівники трудяться офіційно на мінімалку, і роботодавцям довелося підняти їм зарплату.

Проте, якщо тенденція з невиконанням плану надходжень до ПФ збережеться, то в Україні неминуче можуть виникнути проблеми з виплатою пенсій.

Нагадаємо, глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що ФОПам потрібно в обов'язковому порядку вводити касові апарати, щоб можна було відокремити малий бізнес від великого і середнього. При цьому на спрощеному оподаткуванні має залишитися тільки малий бізнес, а інші підприємці зобов'язані платити податки за загальними правилами.

ДЖЕРЕЛОpfu.gov.ua
Степанов першим із українських чиновників пройшов вакцинацію від коронавірусу індійським препаратом
Першому українському чиновнику зроблена вакцинація від коронавірусу індійським препаратом. Ним став голова МОЗ Максим Степанов. У присутності журналіс...
Оксана Марченко ледь не потонула в Гідропарку: ведуча розповіла про важкі випробування
Українська телеведуча Оксана Марченко анонсувала вихід свого нового проекту - «Прочанка». У трейлері дружина Віктора Медведчука розповіла про те, як л...
В Україні зросла середньодобова ціна на електрику, випередивши ряд країн ЄС
Українське державне підприємство «Оператор ринку» оприлюднив нові дані, згідно з якими, середньозважена добова ціна електроенергії на ринку в нашій кр...
Весільні зачіски 2021: модні тенденції і способи укладання волосся
Весільна зачіска нареченої повинна бути ефектною, але в той же час вишуканою і зручною. В 2021-му році в моді природність, що дуже до речі, оскільки з...
Володимир Остапчук поїхав на відпочинок без нової дружини
Володимир Остапчук недавно повернувся з Мальдів зі своєю новою дружиною Христиною Горнякк. Не минуло й тижня, як шоумен вирушив у нову подорож. Цього ...