Пенсійний вік в Україні буде підвищено мінімум на 5 років

Пенсійний вік в Україні буде підвищено, хочемо ми, українці, цього чи не хочемо. Така об'єктивна реальність. Адже сьогоднішній вік виходу на пенсію в Україні один із найнижчих в Європі. Тому його потрібно підвищити для початку мінімум на 5 років, каже аналітик Володимир Мазуренко.

Пенсійний вік в Україні буде підвищено мінімум на 5 років - today.ua

Його аргументи прості. За міжнародними критеріями 60 років вже не вважаються літнім віком, а отже, можна підвищувати вік виходу на пенсію, кажуть демографи.

Втім, справа тут не так у визнанні або не визнанні 60-річних літніми людьми, як у тому, яке в країні співвідношення чисельності людей, молодших за цей вік, і тих, яким від 60 і вище. Якби 60-річних і старше було небагато, то можна було б іти на пенсію і в 50, і навіть у 40 років. Однак із кожним роком в світі стає дедалі більше людей похилого віку, а молодих, через зниження народжуваності, стає усе менше. Україна - яскравий тому приклад. Тому з кожним роком навантаження на людей працездатного віку зростатиме, адже їм доведеться забезпечувати усе більшу кількість пенсіонерів.

Пенсійний вік в Україні буде підвищено мінімум на 5 років Противники підвищення пенсійного віку мотивують тим, що в Україні невисока тривалість життя, і вони мають рацію. Наприклад, українські чоловіки в середньому живуть 67 років. Однак при обчисленні середньої тривалості життя беруться дані всіх людей - навіть тих, які померли в дитинстві і юності. У даному випадку, вважають фахівці, коректніше було б аналізувати тривалість життя тих, хто дожив до 60-річчя. А такі люди, каже аналітик, спокійно доживають і до 74-75 років.

Через низький пенсійний вік і велику кількість пенсіонерів в країні бюджет Пенсійного фонду не в змозі справлятися зі зростаючим фінансовим навантаженням. За оцінками Світового банку до 2030 року близько 60% українських пенсіонерів отримуватимуть або мінімальну пенсію, або трохи більше від мінімальної. Все - через те, що багатьом не вистачатиме стажу для отримання нормальної пенсії.

А до 2050 року кожен третій українець досягне пенсійного віку (якщо він на той час залишиться на рівні 60 років).

І ще, за два найближчі десятиліття нас, українців, може стати на 28% менше, ніж зараз. Тобто працювати, наповнювати бюджет і утримувати численну армію пенсіонерів просто не буде кому.

Тому хочемо ми того чи ні, а підвищувати пенсійний вік в Україні все одно доведеться. До того ж ООН каже, що підвищувати його до 65 років можна безболісно у будь-якій країні.

Звичайно, можна було б відтягнути цей час, якби вдалося вивести всю економіку з тіні і змусити всіх платити податки у повному обсязі. Зовсім не зайвим було б і створення нових робочих місць в Україні, а також підвищення зарплати. Однак майже за три десятиліття української незалежності це досі нікому не вдавалося. Значна частина економіки, як і раніше, залишається в тіні, і податки багато людей платять із мінімалки. До речі, у нелюбому і затаврованому багатьма "совку" чоловіки йшли на пенсію в 60 років, жінки - у 55, і розміри пенсій були співставними з розмірами зарплат, а нерідко й перевищували їх. Але тоді про тіньову зайнятість ніхто і не чув.

Тим часів, в Україні готують закон, за яким держслужбовцям дозволять працювати стільки, скільки вони захочуть. Нині закон дозволяє їм працювати лише до 65 років, і тільки за спеціальним наказом. Отже, багато чиновників зможуть сидіти у своїх кріслах довічно. Адже це не в шахті працювати.

Українцям двічі підвищать зарплати в 2021 році: Шмигаль озвучив суми
Мінімальна заробітна плата українців в 2021 році буде переглядатися двічі. Виплати підвищаться спочатку з 1 січня, а другий раз - з 1 грудня. Традицій...
Локдаун в Україні призведе до зниження цін на товари
Експерти розповіли про те, як зміняться ціни на продукти харчування, одяг, текстиль, побутові товари і т.п., якщо влада України оголосить локдаун. На ...
Якими ліками слід запастися перед Новим роком, розповіли лікарі
Новий рік - найбільш шановане і улюблене свято серед наших співвітчизників. У новорічну ніч накривають найпишніші столи, а шампанське ллється рікою .....
Оля Полякова кардинально змінила імідж
Епатажна українська співачка Оля Полякова продовжує експерименти зі своєю зовнішністю. Виконавиця вже встигла приміряти кілька несподіваних образів, к...
На верхівку головної ялинки України встановили величезний жовтий капелюх
Величезну капелюх золотисто-жовтого кольору вже встановили на верхівці головної ялинки України на Софійській площі в Києві. Несподіване дизайнерське р...