Пенсія в Україні: ПФУ роз'яснює, чи можна зберегти надбавки при переході з одного виду пенсії на інший

У Пенсійному фонді України роз'яснили, чи можна переходити з одного виду пенсійного забезпечення на інший, і чи зберігає пенсія при такому переході надбавки. Адже деякі громадяни мають право отримувати пенсію різних видів, звичайно, не одночасно, і для багатьох надбавки до пенсії - це животрепетне питання.

Пенсія в Україні: ПФУ роз'яснює, чи можна зберегти надбавки при переході з одного виду пенсії на інший - today.ua

ПФУ дав свої роз'яснення з приводу надбавок до пенсії на прикладі одного питання, з яким звернулася жінка з Херсона.

"Мені 79 років. Коли чоловік був живий, я отримувала пенсію за віком. В її складі були основний розмір пенсії, доплата за понаднормовий стаж та підвищення" діти війни "(66,43 грн). Коли помер чоловік, я перейшла на його пенсію . Вона складалася з основної пенсії (30% суми грошового забезпечення) і підвищення члену сім'ї померлого військовослужбовця (10% прожиткового мінімуму). При цьому надбавку дітям війни я вже не отримую ", - розповідає жінка.

Пенсія в Україні: ПФУ роз'яснює, чи можна зберегти надбавки при переході з одного виду пенсії на інший При цьому вона пише, що тепер їй вигідніше знову перейти на свою пенсію. Вона цікавиться, чи повернуть їй доплату як дитині війни.

У ПФУ відповіли, що цій жінці та іншим пенсіонерам, найкраще, звісно, звернутися до місцевого відділення Пенсійного фонду. Там повинні підрахувати, яка пенсія їй буде винідніша на даному етапі. При цьому жінці пояснили, що її щомісячна виплата буде складатися з основної її пенсії, а також надбавки за понаднормовий стаж, яка передбачена їй законом.

А от що стосується надбавки як дитині війни та надбавки як члену сім'ї військовослужбовця, то тут їй доведеться обирати з двох одну. На обидві вона, на жаль, не може розраховувати. Однак зараз їй буде вигідніше отримувати саме надбавку як члену сім'ї військовослужбовця. Вона становить 10% прожиткового мінімуму, тобто зараз дорівнює 171,20 гривні, тоді як надбавка дітям війни становить лише 66,43 гривні.

Нагадаємо, раніше в ПФУ роз'яснили, хто має право отримувати пенсію за померлого родича, і як розмір виплати залежатиме від зарплати та стажу цього родича.

ДЖЕРЕЛОfakty