Уже в цьому навчальному році вчителі можуть отримати зарплати, які будуть відчутно менше ніж ті, які вони отримували досі. Таке приховане зменшення зарплат закладено в проекті концепції реформування оплати праці педагогів, розробленій у Верховній Раді.
Це реформування полягає в перегляді законів України "Про освіту" та "Про загальну середню освіту". Суть цих реформ була днями озвучена на засіданні парламентського комітету з питань освіти. Отже, чим вона може загрожувати працівникам освіти, розібралась їхня профільна профспілка. Профспілка направила листи в Міносвіти і до парламентського Комітету з питань освіти зі своїми запереченнями проти такого "реформування".
"Реформування оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників у 2021 році шляхом скасування постанов Кабінету Міністрів України від 22.01.2018 № 22 про підвищення посадових окладів і ставок заробітної плати педагогічних працівників на 10% і від 23.01.2019 № 36 - посадових окладів науково педагогічних працівників на 11%, особливо в сучасних умовах всесвітньої пандемії, є неприпустимим, оскільки це є зниженням рівня заробітної плати ", - зазначає профспілка.
Ще одне нововведення, запропоноване "реформаторами" - 15% -а надбавка до посадового окладу за престижність педагогічної праці. Все б нічого, але за нині чинними нормами верхня межа цієї надбавки становить 30%, а значить це нововведення також передбачає істотне зменшення зарплати педагогів.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Таким чином, профспілка висловила категоричну незгоду зі спробою ревізувати статтю 24 закону "Про загальну середню освіту". Після ревізії з цієї статті хочуть "вичистити" майже всі підвищення і доплати вчителям та іншими педагогічним працівникам. Профспілка вважає, що від таких нововведень найбільше постраждають вчителі високої кваліфікації, які становлять золотий фонд української педагогіки.
Крім того в профспілці заявляють, що такі наміри влади йдуть врозріз із планами та обіцянками президента підвищити рівень життя в країні і, зокрема, забезпечити гідну зарплату вчителям та іншим працівникам бюджетної сфери.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль днями назвав розмір зарплати, якої, як він вважає, українцям має бути досить для нормального життя . Такою, на його думку, є зарплата у 15 тисяч гривень. Саме такого показника середньої зарплати він має намір домогтися у найближчі пару років. Глава Кабміну вважає, що це цілком посильне завдання для його уряду.