Польща закусила вудила: наша сусідка продовжила ембарго на українське зерно попри рішення Єврокомісії.

Єврокомісія скасувала ембарго на українське зерно із 15 вересня. Однак Польща ухвалила рішення продовжити заборону одноосібно, попри рішення Єврокомісії.

Польща закусила вудила: наша сусідка продовжила ембарго на українське зерно попри рішення Єврокомісії. - today.ua

Про це оголосив глава польського уряду Матеуш Моравецький, отримавши схвалення польських фермерів.

Моравецький нагадав, що у червні цього року Польща буквально змусила Єврокомісію продовжити заборону на імпорт зерна з України. Польський уряд сподівався, що йому це вдасться і цього разу. Однак політична доцільність цього разу взяла гору над економікою.

"І тому знаєте, що ми зараз зробимо: ми продовжимо цю заборону, незважаючи на незгоду на це Єврокомісії. Я говорю всім фермерам, що ми продовжимо заборону на ввезення українського зерна", - повідомив Моравецький, зірвавши при цьому оплески слухачів.

Польща закусила вудила: наша сусідка продовжила ембарго на українське зерно попри рішення Єврокомісії.

При цьому польський прем'єр додав, що у цьому питанні Варшава залишиться непохитною, незважаючи на ризик здобути несхвалення керівництва ЄС. Для польського уряду національні інтереси, і зокрема інтереси польських фермерів – у пріоритеті.

При цьому міністром економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемаром Будою підписано національний регламент щодо збереження ембарго на імпорт українського зерна. Зокрема, заборона стосується імпорту пшениці, ріпаку, соняшнику та кукурудзи на територію Польщі.

"Через неправильне рішення Єврокомісії не продовжувати ембарго на зерно з України, згідно з вказівками прем'єр-міністра Матеуша Моравецького та всієї Ради міністрів, я підписав національний регламент про збереження ембарго", - зазначив Буда.

Нагадаємо, Польща може потрапити під санкції Євросоюзу через одноосібне продовження ембарго на імпорт українського зерна.

ДЖЕРЕЛОagroreview.com