Today.ua

Польщі знадобиться мільйон працівників: на які вакансії найохочіше візьмуть українських біженців

Українські біженці у Польщі, втім і не лише біженці, можуть розраховувати на багато вакансій. Протягом найближчих п'яти років польські роботодавці відкриють від одного до півтора мільйона нових вакансій, на яких охоче запрошуватимуть українців.

Про це йдеться у матеріалі Rzeczpospolita, пише finance.ua. Видання посилається на результати дослідження Польського економічного інституту (PIE) та Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Через старіння польської нації країна з кожним роком потребуватиме дедалі більшого притоку трудових мігрантів, вважають експерти. Вже зараз відсоток заміщення людей похилого віку новим поповненням на робочих місцях дуже невисокий. Аби хоч якось утримати свій бізнес і потроху його розвивати, польським роботодавцем знадобиться щороку 150-200 тисяч нових працівників. А польський ринок праці не в змозі покрити цю потребу через брак молодих людей на ньому.

Тому залишається єдина надія – на українських біженців, а після війни – на звичайних українських мігрантів. Адже саме наші співгромадяни, а також вихідці із країн Східної Африки становлять переважну частину трудових мігрантів у Польщі.

За оцінками польського Головного управління статистики, наприкінці минулого року трудові мігранти становили майже 4% від 15,2 млн людей, які працюють у Польщі. Проте є галузі, в яких відсоток трудових мігрантів набагато вищий.

"Майже всі галузі, які використовують низькокваліфіковану та фізичну працю, сильно залежать від іноземців. Починаючи від металургійної, будівельної та суднобудівної галузей і закінчуючи логістикою, м'ясопереробною, рибною, електронною та легкою промисловістю, де залежність від іноземних працівників перевищує навіть 50%", - відзначає генеральний директор агенції з працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич.

А в кур'єрських службах доставки таких компаній як Glovo чи Uber Eats, близько 60% персоналу – вихідці з України та Індії.

Звісно, у таких галузях українським біженцям найпростіше влаштуватися на роботу. Однак це не означає, що вони не будуть потрібні і в інших сферах зайнятості. Все залежатиме від кваліфікації, знання мови та особистих якостей кожного працівника.

Отже, у найближчі п'ять років українцям точно не загрожує безробіття. Якщо навіть роботи не знайдеться в рідній країні, то у Польщі буде дуже багато вакансій для тих, хто не боїться засукати рукави.

Нагадаємо, українським біженцям підвищили зарплати у Польщі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ