З'явилася інформація про дострокову пенсію для медиків: хто матиме на неї право

Автор: Марченко Любов

В Україні пенсійний вік встановлено в 60 років. Проте представники деяких професій, які працюють у шкідливих умовах, мають право вийти на заслужений відпочинок достроково. Дострокова пенсія належить і деяким медикам.

З'явилася інформація про дострокову пенсію для медиків: хто матиме на неї право - today.ua

При цьому право на дострокову пенсію мають не всі медичні працівники, а лише представники окремих медичних професій.

Є два списки, за якими медики можуть отримати дострокову пенсію: список №1 та список №2.

За списком №1 медпрацівники можуть вийти на пенсію у 50 років. Але при цьому вони повинні дотримуватися деяких умов стажу роботи. Так, у чоловіків має бути не менше 25 років загального стажу, причому щонайменше 10 років із них вони повинні відпрацювати за спеціальністю, яка дає право на пільгову пенсію.

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

При цьому для жінок вимоги більш м'які: вони мусять мати не менше 20 років загального стажу. Причому як мінімум 7 років та 6 місяців із загального стажу жінка має працювати на місці, яке дає право на пільгу.

Однак тут є виняток для жінок 1975 року народження та старше. Вони можуть вийти на пенсію ще до 50 років, маючи достатньо потрібного стажу.

До медиків, які мають право на дострокову пенсію за списком №1, належать такі фахівці:

  • лікарі-рентгенологи, а також лікарі, зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок);
  • молодші спеціалісти з медичної освіти рентгенівських відділень (кабінетів), а також молодші спеціалісти з медичною освітою, зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок).

З'явилася інформація про дострокову пенсію для медиків: хто матиме на неї право

Перелік медиків, які можуть отримати дострокову пенсію за списком №2, є більшим. Такі спеціалісти мають право вийти на пенсію у 55 років. При цьому також до їхнього стажу висуваються спеціальні умови.

Так, у чоловіків має бути не менше 30 років страхового стажу, причому 12 років та 6 місяців із цього стажу мають бути на шкідливій роботі. Жінкам, щоби піти на пенсію у 55 років, достатньо буде 25 років страхового стажу та, відповідно, не менше 10 років шкідливої роботи.

До списку №2 входять такі категорії медичних працівників:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • медичні та фармацевтичні працівники, які заразилися під час виконання службових обов'язків вірусом імунодефіциту людини;
  • молодші медсестри (санітарки-прибиральниці) патологоанатомічних бюро, центрів, відділень, прозекторських, моргів;
  • працівники, зайняті у протичумних закладах.

Крім того, до цього списку належать медпрацівники, які обслуговують хворих у таких медичних закладах:

  • у туберкульозних та інфекційних установах, відділеннях, кабінетах; у лепрозоріях; у психіатричних (психоневрологічних) лікувально-профілактичних закладах (відділеннях), будинках дитини; у будинках-інтернатах для психічно хворих, дитячих будинках-інтернатах для розумово відсталих дітей системи соціального забезпечення – молодші спеціалісти з медичною освітою, молодші медичні сестри, молодші медичні сестри для догляду за хворими, сестри-господарки;
  • у підземних лікарнях, розташованих у відпрацьованих соляних шахтах – лікарі, молодші спеціалісти з медичною освітою, молодші медичні сестри, молодші медичні сестри для догляду за хворими, сестри-господарки; робітники, які працюють під землею для підтримки у нормальному стані шахтних виробок лікарень;
  • в опікових та гнійних відділеннях — лікарі, молодші фахівці з медичною освітою, молодші медичні сестри, молодші медичні сестри з догляду за хворими, сестри-господарки;
  • в онкологічних установах (підрозділах), центрах, диспансерах – лікарі, молодші фахівці з медичної освіти, молодші медичні сестри, молодші медичні сестри з догляду за хворими, сестри-господарки, зайняті у відділеннях та кабінетах хіміотерапії; молодші спеціалісти спеціалісти з медичною освітою, молодші медичні сестри, молодші медичні сестри з догляду за хворими, сестри-господарки, зайняті в дитячих відділеннях;
  • у рентгенівських відділеннях (кабінетах) – молодші медичні сестри з догляду за хворими.

Нагадаємо, багато українців у серпні отримають доплати до пенсії. При цьому поки що відомий лише факт, що доплати будуть, проте розміри доплат поки не оприлюднили.