Багато аналітиків вважають, що позиції долара останнім часом похитнулися. Банкопад у США, небачена інфляція та економічні потрясіння – все говорить про те, що позиції долара вже не такі міцні, як були раніше. І що долар може поступитися лідерством іншому платіжному засобу.
Втім, у США таких побоювань немає. Найближчими роками жодна валюта світу не зможе потіснити долар з його п'єдесталу. Його просто немає чим замінити. Таку думку висловила голова американського Мінфіну Джанет Йєллен на прес-конференції у рамках свого візиту до Китаю, пише Reuters.
Зараз країни, що входять до БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР), серйозно подумують про створення власної валюти. Таким чином, вони хочуть уникнути можливих санкцій із боку західного світу. Це питання, зокрема, обговорювали глави зовнішньополітичних відомств БРІКС напередодні саміту в ПАР.
Не дивно, що у голови американського Мінфіну під час її візиту до Китаю запитали, що буде з доларом, якщо з'явиться альтернативна валюта. Чи не доведеться американській валюті поступитися своїм лідерством у світі чи хоча би потіснитися, даючи місце на п'єдесталі новій грошовій одиниці?
Відповідаючи на це запитання, Джанет Йєллен заявила, що не бачить серйозної альтернативи долару. Принаймні, у найближчому майбутньому. Він, як і раніше, залишається основним платіжним засобом у міжнародній торгівлі. Йєллен вважає, що долар США залишиться домінуючою валютою в світі.
"Всі відомі мені дані показують, що долар США використовується в переважній більшості міжнародних операцій, близько 90 відсотків, і я не думаю, що існує альтернатива, яка могла би змінити це в найближчому майбутньому", - заявила міністр.
Тому якщо навіть країни БРІКС запровадять свою валюту, їм все одно доведеться зважати на долар і розраховуватися ним у всіх зовнішньоекономічних операціях, які не пов'язані з торгівлею всередині їхнього блоку.
А отже, із заощадженнями в доларах нічого не станеться. Вони, як і раніше, надійно захищені. І, незважаючи на деяку девальвацію долара, зберігати кошти в американській валюті набагато надійніше, ніж в інших валютах із великою волатильністю.
Нагадаємо, експерти радять ніколи не зберігати кошти в одному активі. Крім долара, гроші також можна вкласти в дорогоцінні метали, нерухомість або купівлю землі.